Na hádzanárskom Bring Cupe boli nad sily Slovákov aj Rusi

Slovenskí hádzanári neuspeli na medzinárodnom turnaji Bring Cup 2012 v nórskom Bodö ani vo svojom druhom vystúpení.

(Zdroj: TASR)

Slováci budú v nedeľu proti Portugalčanom bojovať o konečnú 3. priečku.

BODÖ. Zverenci trénera Petra Dávida po prehre s Nórmi (27:34) nestačili ani na Rusov, ktorým v piatkovom stretnutí podľahli 19:29 (12:16). V tabuľke podujatia sú zatiaľ bez bodu na 4. mieste a v nedeľňajšom záverečnom zápase o 14.00 h proti Portugalčanom budú v hale komplexu Bodö Spektrum bojovať o konečnú 3. priečku.

Strelecky ťahal Rábek

Rábek najskôr svojím pádom zničil časť reklamného mantinelu, no vzápätí otvoril v 4. min svoj strelecký účet na turnaji i skóre zápasu. Potom presne namieril z pokutového hodu M. Straňovský, ale Rusi dvoma gólmi v 7. min rýchlo vyrovnali na 2:2. Hoci v bránke dobre chytal Paul, po slovenskej chybe v rozohrávke sa ruské družstvo pri presilovke ujalo na konci úvodnej desaťminútovky prvýkrát vedenia (4:3). Potom pri vlastnom oslabení ušli zverenci kouča Kulešova už na 7:4. Slovensko strelecky ťahal Rábek, ktorý dal v I. polčase poltucet gólov. V 20. min mohlo byť vyrovnané, no Mazák nevyužil tutovku. Namiesto 10:10 bolo o chvíľu 9:13. Rusi si štvorgólové vedenie udržali až do prestávky, keď M. Straňovský z pokutového hodu už po uplynutí času trafil len do nôh brankára Levšina.

Nezúžitkovali ani presilovky

Slovákom nevyšiel vstup do druhého dejstva, keď pôsobili nervózne a kopili chyby. V 35. min prehrávali 12:20. Desaťminútové slovenské čakanie na gól ukončil až Polakovič, ktorý dvakrát presne namieril a znížil na 14:20. V ďalšom priebehu pokračovali Dávidovi zverenci v ofenzívnom trápení, nepremieňali šance, a tak si súper držal pohodlný náskok. Hráči SR nezužitkovali ani presilovky na zníženie manka. Rusi, ktorí viedli najviac o 11 gólov (28:17), napokon dosiahli jednoznačné víťazstvo 29:19.

Hlasy aktérov:

Peter Dávid (tréner SR): "Ťažko sa dnes hodnotí, predstavoval som si to rozhodne inak. Šetril som našich ťahúňov Riša Štochla, Fera Šulca a aj Tomáša Urbana. Šancu dostali ďalší a nie všetci ju využili. Sklamali sme aj v bojovnosti, lebo zápas sa pre nás vyvíjal nepriaznivo a my sme sa z neho postupne vytrácali."

Peter Dudáš (pivot SR): "V prvom polčase sme hrali ešte ako-tak obstojne, ale v druhom sme si to prehrali vlastnými chybami. V útoku sme sa nedokázali presadiť ani počas presiloviek. Šance sme mali, ale v ofenzíve sme zlyhali. Výsledky sú pre nás zatiaľ kruté, ale v poslednom zápase zabojujeme a určite budeme chcieť získať dva body."

Oliver Rábek (spojka SR, autor 6 gólov): "Snažil som sa vytvárať väčší tlak na obranu súpera a spoluhráči mi v prvom polčase vypracovávali dobré strelecké pozície. Musíme ešte zlepšiť spoluprácu v útoku, zbytočne sa nezbavovať lôpt, je to všetko vec tréningu."

Výsledok - turnaj mužov Bring Cup 2012 - piatok:

Slovensko - Rusko 19:29 (12:16)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul, Putera - Mazák 1, Kopčo, Dudáš 1, M. Straňovský 4/1, T. Straňovský 1, Fuňak, Cs. Szücs ml., F. Šulc ml., G. Vadkerti, Polakovič 2, Rábek 6, Ľ. Ďuriš 1, Guzy 3

Najviac gólov za Rusko: Dibirov 8/1, Čipurin 5, Gorbok a Šindin po 4

Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčení: 5 - 11, ČK: 49. Žitnikov za faul, 50. Igropulo za nešportové správanie, 57. Šelmenko (všetci Rus.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kristiansen a Togstad (obaja Nór.), 300 divákov