AKTUALIZOVANÉ 21:19

Futbalisti Žiliny remizovali v Senici 1:1

Futbalistom Zlatých Moraviec sa podarilo uspieť na trávniku Košíc, ktoré zdolali tesne 1:0.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ - TASR)

V zápase kola remizovala Žilina na trávniku Senice 1:1. Remíza sa zrodila aj v Prešove, kde domáci remizovali 2:2 s Banskou Bystricou. Vonku uspel Ružomberok, ktorý vyhral v Dunajskej Strede 1:0. Trenčín vysoko 5:2 zdolal Nitru.

12. Dunajská Streda 26 4 1 21 15:44 13

V Čermeli videli fanúšikovia v prvom polčase iba priemerný futbal. Obe mužstvá si vypracovali minimum šancí, takže zo samotnej hry divákov boleli oči. V 13. min sa Karaš pokúsil prekvapiť Kuciaka, no ten sa stihol vrátiť a loptu chytil. V 18. min Husár fauloval v šestnástke Kuzmu a rozhodca Horváth nariadil pokutový kop, ten však Diaby zahodil, keď sa lopta od brvna odrazila do zeme a do ihriska. O dve minúty pohrozili po prvý raz aj hostia, no po rohu smerovala hlavička Majerníka iba do stredu bránky. V 28. min sa Hodek dostal až pred Tofiloského, no ten sa mu hodil pod nohy a pokus zblokoval na roh. Až do prestávky potom diváci nevideli na ihrisku žiaden väčší vzruch.

Ten však prišiel tri minúty po zmene strán, keď Orávik využil zaváhanie v defenzíve MFK, unikol obrancom a chladnokrvne skóroval. O dve minúty neskôr mohol Bernáth z dobrej pozície zvýšiť, no mieril nad. V 67. min Karaš z diaľky mieril iba do stredu bránky. Bola to jediná strela domácich za celý druhý polčas. V 69. min sa ešte blysol pekným prienikom Husár, no ľavačkou netrafil bránku MFK. Až do záverečných minút sa potom hra prelievala iba medzi šestnástkami, hostia si pohodlne udržiavali vedenie. Naopak domáci v nervozite a kŕči nevedeli vymyslieť absolútne nič a pripísali si už štvrtú domácu prehru na jar.

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 48. Orávik, ŽK: 63. Isola, 88. Sekulič - 18. M. Husár, 36. Pavlenda, 55. Bernáth, 90. Paur, ČK: 86. Isola (Košice) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth - Žákech, Lieskovský, 840 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka (46. Redžepi), Ostojič, Sekulič - Isola, Šinglár (53. Bukata) - Karaš, K. Kuzma, Viazanko - K. Diaby (46. Nurkovič)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Orávik, Paur, M. Husár, Hodek - Martin Luhový, Bernáth (65. Brčák, 90. Ondrejka)

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Nepremenená jedenástka bola pre nás direkt. Gól hneď po prestávke - K.O. Mužstvo sa za celý polčas nevedelo vyrovnať s inkasovaným gólom, nespoznával som svojich hráčov. Psychika urobila svoje."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "V prvom rade sme radi za víťazstvo v Košiciach. Boli sme si vedomí, že s nimi máme úspešnú sériu. Zlomovým momentom stretnutia bola nepremenená jedenástka, ktorá nám vliala síl. Po prestávke sme využili jeden brejk a nakoniec sme sa tešili z víťazstva."

Pekár rozhodol o výhre Ružomberka

Veľkonočný futbal na Žitnom ostrove sprevádzal vytrvalý dážď a náročný terén sťažoval hráčom úlohu. Futbalisti neponúkli priveľa futbalovej krásy preriedeným tribúnam. Opticky mali domáci viac z hry, ale množstvo nepresností ich nepustilo do vážnejšieho ohrozenia ružomberskej bránky.

Nebezpečnejší boli kombinačne hrajúci hostia. Rýchly únik Delargea v 4. min zakončil tvrdou strelou Kabele a hosťujúci gólman vyrážal na roh. O sedem minút Fodrek našiel rýchlonohého Delargea, ktorý z uhla neprekvapil Hrdličku. Prvá strela hostí v stretnutí znamenala vedenie: Masarykov prudký center dotlačil Pekár do siete - 0:1. O päť minút mohlo byť už 0:2, Ďubek sa ľahko dostal za chrbát obrany, jeho krížna prihrávka prešla popred bránkovú čiaru a hneď vzápätí Masaryk po Skalákovom priťuknutí z ideálnej pozície vystrelil slabo do Kučerovho náručia.

Druhý polčas mal mierne vyššie grády, ale futbalová kvalita k videniu nebola. Domáci mierne zvýšili obrátky v snahe vyrovnať, blízko k tomu mali v 57. min, keď Urbánkov center Delarge z otočky napálil do Hrdličku a vyrazenú loptu Kabele neprepasíroval do siete.

Na druhej strane sa predviedol domáci gólman Kučera, ktorý Masarykovu hlavičku parádnou robinsonádou vyrazil na roh. Po hodine hry videl druhú ŽK hosťujúci Greššák a domáci začali vyše polhodinovú presilovku tlakom. Výraznejšiu šancu si však nedokázali vypracovať. Hrdličkovu pozornosť skúšal Fodrek, Csölle po úniku zakončil do bočnej siete a Kabele z dobrej pozície vystrelil veľmi slabo. Naopak udrieť mohlo na druhej strane, keď Pekár priamy kop zatočil do brvna. V závere domácim zväzovala nohy nervozita a pre množstvo nepresností nedokázali s nepriaznivým stavom nič urobiť.

DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 14. Š. Pekár, ŽK: 39. Lénárth, 81. J. Marcin - 35. Greššák, ČK: 61. Greššák (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Matúš - Brendza, Bóllo, 957 divákov

Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, J. Marcin, Huber, Laštovka - Lénárth (79. Tchami) - Kabele, Fodrek, Urbánek (65. Csölle) - Kordič (46. Hözl), Delarge

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Greššák, J. Chovanec - Ďubek (67. Bielák), Vavrík, M. Poliaček (65. Hoferica), Š. Pekár (90. Onyango) - Skalák, Masaryk

Krisztián Németh, asistent trénera DAC-u: "Začali sme tlakom, ale v útoku sme boli bezzubí. Naopak po reťazi osobných prehratých súbojov sme inkasovali gól. Hrali sme presilovku, snažili sme sa ju využiť, ale súper vlastnú šestnástku veľmi dobre bránil. Je to ubíjajúce, keď chceme víťaziť, musíme vyhrávať osobné súboje. Súper bol úspešnejší a nestačila iba vôľa našich hráčov."

Aleš Křeček, tréner MFK Ružomberok: "Po predchádzajúcich zlých výsledkoch sme vedeli, že ide pre nás o dôležitý zápas. Najmä spočiatku sme mali duel pod kontrolou a z toho vyplnul aj náš gól. Súper po vylúčení nášho hráča vyvinul tlak, ale dobre sme bránili, nerobili sme chyby a domácich nepustili do gólových situácií. Podali sme bojovný a disciplinovaný výkon."

Prešov remizoval s Bystricou 2:2

Prvých desať minút sa nebolo na čo pozerať a zaujímavé veci sa udiali v ďalšej päťminútovke. V 10. minúte sa Guba šikovne prekľučkoval cez pravú stranu až do blízkosti Boroša, ale trafil iba do bočnej siete. V 12. minúte na opačnom konci po nepriamom kope Považanca zakončoval Laksik hlavou tesne nad. Prakticky z protiútoku po prihrávke Gubu najprv Zošák a potom ani Katona nepretlačili loptu zblízka za bránkovú čiaru. V 14. min Hlinkov oblúčik z 25 m skončil na brvne prešovskej brány.

Potom nasledovalo vynútené striedanie domáceho Papaja Heidenreichom. Dôvodom bolo zranenie prešovského obrancu. Do konca prvého polčasu si už potom mužstvá vážnejšiu šancu nevypracovali. Ani druhý polčas nepriniesol futbal, ktorý by bol divákov uspokojil. Ešteže mu nechýbali góly a poriadne dramatický záver. Hostia išli do vedenia v 61. minúte. Traja domáci hráči nedokázali zabrániť Laksíkovi v zakončení a bolo 0:1.

V 75. min striedajúci Augustín poslal z pravej strany polovysoký center na Laksíka a ten sa znova nemýlil - 0:2. Reakciou domácich divákov bol odchod mnohých z nich zo štadióna. Lenže v samom závere Prešovčania zdvihli hlavy a dokázali skoro nemožné. Po centri Gubu v 89. min upravil hlavou na 1:2 Střihavka. V nadstavenom čase po súboji Poljovku s Jakovlevom nasledovala penalta, ktorú premenil bezpečne Krob - 2:2.

1. FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)

Góly: 89. Střihavka, 90+ z 11 m Krob - 61. a 75. Laksík. Rozhodoval: Hracho, ŽK: Guba, Krob - Rejdovian, Považanec, M. Kuzma, Poljovka, 1720 divákov.

1. FC Tatran Prešov: J. Diviš - Papaj (23. Heidenreich, 67. Střihavka za Heidenreicha), Piter-Bučko, Krajnik, Krob - Štetina - Zošák, M. Adam (46. Lysyuk), Katona, Jakovlev - Guba

Dukla B. Bystrica: Boroš - Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič - Brašeň (56. Rejdovian), Považanec (72. Augustín), Hlinka, Hučko - Laksík, M. Kuzma (84. Vajda)

Sergij Kovalec, tréner Prešova: "Naši fanúšikovia musia byť spokojní. Hráčov ctí, že hrali do poslednej minúty a vybojovali aspoň bod. Banská Bystrica má dobré mužstvo, no nie lepšie ako my a remíza je spravodlivá."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Bolo to bezcharakterné a bezcitné. Výsmech nám všetkým do tváre. Bodaj by toho pána a jeho rodinu takto okradli ako on nás dnes okradol o body. Život však ide ďalej a pripravíme sa na ďalší zápas.

Trenčín strelil Nitre päť gólov

Domáci dokonale prespali začiatok zápasu, a tak si hostia ovládnutím hry posilnili sebadôveru. Už v polovici 3. min našiel dieru v trenčianskej obrane Soumah a zoči-voči brankárovi nezaváhal. V 13. min Kroupovu zakrútenú strelu Volešák vystihol a zabránil tak ďalšej pohrome pre domácich. Tí sa až po dvadsiatich minútach poriadnejšie dostali do hry. V 21. min Salinas pekne kopnutým priamym kopom smerujúcim do vinkla preveril Hroššovu pozornosť. Hosťujúci brankár preukázal pohotovú reakciu aj v 34. min pri Čögleyovej tvrdej tečovanej strele, v 39. min pri Depetrisovom pokuse o obstrelenie i jeho hlavičke v 42. min. Trenčiansky tlak pred prestávkou však ovocie nepriniesol a Nitra sa mohla skonsolidovať.

Už v prvej minúte druhého polčasu mal obrovskú šancu hosťujúci Kroupa, pred odkrytou bránkou sa však zamotal s loptou. Domáci výrazne zintenzívnili nápor a podarilo sa im obrátiť skóre. V 48. min Depetris tečoval ponad brankára Štefánikov center a o šesť minút Hlohovského akciu zakončil umiestnenou strelou Peltier. Nitra však aj z útlmu vyťažila vyrovnanie, keď v 59. min nepokrytý Gajdoš zo stredu pokutového územia nekompromisne zavesil.

Trenčín však už hral v "laufe" a v 68. min sa opäť ujal vedenia, keď ďalšiu Hlohovského výzvu na skórovanie vypočul Štefánik strelou z hranice šestnástky. V 77. min Moravčík vyslal delovku tesne nad bránku a Nitra aj preto nedosiahla na body. V 87. min totiž Štyvar po dvoch minútach pobytu na ihrisku využil situáciu v rozhodenej obrane súpera a štvrtým trenčianskym gólom rozhodol o víťazovi dramatického a kvalitného stretnutia. V nadstavenom čase ešte výsledok prikrášlil Mazan.

AS Trenčín - FC Nitra 5:2 (0:1)

Góly: 48. Depetris, 54. L. Peltier, 68. Štefánik, 87. Štyvar, 90.+ P. Mazan - 3. Seydouba Soumah, 59. V. Gajdoš, ŽK: 9. Godál, 36. Depetris, 87. Štyvar - 32. Kaspřák, 33. V. Gajdoš, rozhodovali: Perašín - E. Weiss, Poracký, 2718

Trenčín : Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Radovanovič - Štefánik (80. P. Mazan) - L. Peltier (85. Štyvar), Diaz (33. Čögley), Salinas, Hlohovský - Depetris

Nitra: L. Hroššo - I. Kotora (10. Kaspřák), Murín, Martin Tóth, Harbuľák - V. Gajdoš (75. F. Moravčík), Šimončič (82. Šimonek) - Boszorád, Ľ. Kolár, Seydouba Soumah - K. Kroupa

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Na začiatku zápasu sme sa trochu hľadali, ale po preskupení našich radov sa nám podarilo získať stred ihriska a dostať sa do zápasu. Dôležitým momentom bola nepremenená šanca súpera na začiatku druhého polčasu, potom naše mužstvo preukázalo charakter a sršala z neho veľká energia. Chceli sme zápas zlomiť v náš prospech, čo sa nám aj podarilo a proti dobre organizovanej obrane súpera sme strelili päť gólov po pekných akciách. Toto víťazstvo nás samozrejme teší, ale v tomto zápase nám súper ukázal aj naše herné slabiny."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry) : "Bol to slušný ligový zápas, v ktorom padlo veľa gólov. Pre nás to však bol smutný duel, pretože, tak ako sme ho prehrali, mohli sme v ňom aj zvíťaziť. Na začiatku druhého polčasu sme nevyužili veľkú šancu na zvýšenie náskoku na 2:0, domáci sa chopili svojej šance, naopak my sme ďalšie početné príležitosti nedokázali využiť. Trenčín bol veľmi efektívny, pretože, čo jeho hráči vystrelili na bránu, z toho bol gól. Z našej strany to bol nešťastný zápas a prehra je pre nás príliš krutá."

Žilina so Senicou 1:1

V šlágri sobotňajšieho programu Corgoň ligy privítali Záhoráci vedúcich Žilinčanov. Od začiatku to bolo vyrovnané stretnutie, prevažne v strede poľa. Do priestoru bránky sa prvýkrát trafili Žilinčania už v 2. min Bellom, no Bolek nemal veľké problémy s jeho pokusom. Seničanov vystrašila aj krížna strela Picha v 26. min, ale lopta letela testne vedľa. V 29. min sa diváci dočkali gólu. Po priamom kope Kóňu vyskočil v pokutovom území najvyššie stopér Pavlík a koníčkom poslal loptu k pravej žrdi - 1:0. O štyri minúty neskôr pálil tvrdo Seničan Blackburn, ale Krnáč bol na svojom mieste.

Žilinčanom sa podarilo vyrovnať v 35. min. Po centri Mabouku z pravej strany strelil gól hlavou na päťke nekrytý Pich. Po góle hostia ožili a čoraz viac sa tlačili pred Boleka. V 40. min tvrdo pálil Žilinčan Ricardo Nunes, no loptu zastavilo brvno. Tesne pred odchodom do kabín mohli ísť do vedenia Seničania, po Kóňovom vysunutí nebezpečne vystrelil Diarrassouba a Krnáč loptu s námahou vytlačil.

Druhý polčas sa začal gólovou šancou Seničanov. Diarrassouba predĺžil hlavou loptu na Pavlíka, no ten z výhodnej pozície mieril vedľa. V 53. min sa dostal do zakončenia senický útočník Diarrassouba, ale lopta po jeho zakončení išla mimo bránky.

V 58. min Mabouka zobral loptu v šestnástke Gorositovi a po jeho prihrávke strieľal Novák vedľa Bolekovej bránky. O troch bodoch pre Senicu mohol rozhodnúť v 62. min Diarrassouba, loptu však po jeho zakončení spoza pokutového územia zastavila pravá žrď Krnáčovej bránky. V záverečných dvadsiatich minútach chceli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, do vážnejšieho zakončenia sa však už nedostali a duel sa skončil zaslúženou deľbou bodov.

FK Senica - MŠK Žilina 1:1 (1:1)

Góly: 29. P. Pavlík - 35. Pich, ŽK 52. T. Kóňa, 71. Štepanovský (obaja Senica), rozhodoval: Pavlík - Benko, Balko, 2489 divákov

Senica: P. Bolek - Štepanovský, P. Pavlík, Gorosito, Wijlaars - Strnad, Križko (77. Kalabiška) - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Blackburn (60. M. Ďurica) - Diarrassouba

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Gergel - Barčík, Bello, Pich - J. Mihálik (72. Pečovský), J. Novák (64. Deza)

Stanislav Griga (tréner Senice): "S čím som spokojný je, že naše mužstvo chcelo zápas dotiahnuť do víťazného konca. V druhom polčase sme mali k výhre bližšie, dokázali sme si utvoriť príležitosti. Škoda chyby v prvom polčase, po ktorej sme dostali gól. Hráčom ale nemám čo vyčítať. Spokojný som najmä s tým, že moje mužstvo chcelo vyhrať."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Sme radi za bod. Odohrali sme náročný zápas. V prvom polčase sme ešte dokázali kombinovať, v tom druhom nás súper zaskočil, dokázal nás zatlačiť a vypracovať si príležitosti. Myslím si však, že remíza je spravodlivá."