Pittsburgh viedol 3:0, prehral 3:4 po predĺžení

Voráček sa teší z rozhodujúceho gólu.
Voráček sa teší z rozhodujúceho gólu. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|12. apr 2012 o 06:35

V noci sa v začali boje o Stanleyho pohár. V derby medzi Pittsburgom a Philadelphiou sa hosťom podarilo vyhrať napriek tomu, že prehrávali už 0:3.

BRATISLAVA. Čech Jakub Voráček rozhodol v tretej minúte predĺženia súboj medzi domácim Pittsburghom a Philadelphiou v prospech hostí. Napriek tomu, že súboj dospel až do predĺženia, to na vyrovnaný zápas po prvej tretine vôbec nevyzeralo.

Tú vyhrali domáci hladko 3:0, jeden z gólov strelila hviezda domácich Crosby a na ďalší prihrala. Od druhej tretiny sa presadzovali už len hostia. V druhej tretine znížili na 1:3 a v záverečnej sa im podarilo vyrovnať. Na tretí gól nahrával Jaromír Jágr.

V druhom nočnom súboji vyhrali hokejisti Nashvillu s Detroitom 3:2 a tiež sa ujali vedenia na zápasy. Hrdinom stretnutia bol domáci brankár Pekka Rinne, ktorý z 37 striel inkasoval dva góly.

V treťom zápase Vancouver - Los Angeles vyhrali hostia 4:2. O výhre hostí rozhodol Pennerov gól tri minúty pred koncom na 3:2. Hostia pri záverečnej power play dali do prázdnej bránky štvrtý gól.

Domácim nepomohla ani vlastná nedisciplinovanosť, len v prvých dvoch tretinách bol vylýčený hráč Vancouveru osemkrát. Los Angeles využilo tieto presilovky na dva góly.

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1) - stav série 0:1

Góly: 4. Crosby, 8. Kennedy, 20. Dupuis - 27. Briere, 50. Briere, 53. Schenn, 63. Voráček

Nashville - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série 1:0

Góly: 7. Gaustad, 33. Bourque, 52. Bourque - 23. Zettergberg, 58. Holmstrom

Vancouver - Los Angeles 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) - stav série 0:1

Góly: 5. Burrows, 40. Edler - 14. Richards, 37. Mitchell, 57. Penner, 60. Brown

Domov»Hokej»NHL»Pittsburgh viedol 3:0, prehral 3:4 po predĺžení