Hokejová osemnástka porazila Slovincov 8:2

(Autor: archív - SITA)
SITA|14. apr 2012 o 21:17

Tretí zápas, tretia výhra. Mladým hokejistom sa zatiaľ v Piešťanoch v na turnaji A-skupiny I. divízie MS darí napĺňať postupové ambície.

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov si v sobotu poradila so Slovinskom 8:2.

Slováci mali počas celého zápasu veľkú streleckú prevahu, ale chýbala im väčšia efektivita v zakončení. Slovincom sa podarilo vyrovnať na 1:1 a znížiť na 2:3, ale zverenci Ernesta Bokroša v poslednej dvadsaťminútovke strelili päť gólov.

Slovensko je jediným tímom na turnaji, ktorý ešte neprehral. V nedeľu 15. apríla nastúpi o 19.00 h proti Francúzsku.

Slovensko - Slovinsko 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Góly: 2. Horanský (Šimun), 38. M. Daňo (Gríger), 38. Kolena (Rzavský), 45. Rzavský (Paulovič, Šimun), 47. Paulovič (Šimun), 52. M. Daňo (Gríger), 53. Rehák (Šoltés), 59. Rehák (Koyš, Luža) - 9. Uduc, 40. Podrekar

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše M. Daňo 10 min za nešp. správanie - Stan 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hanson (Kan.) - Balodis (Lot.), Kaspar (Rak.), 2317 divákov

Zostava SR "18": Romančík - Predajnianský, Búri, Dinda, Rusina, Valjent, Luža, Šohajda, Šimek - Reway, Kolena, Paulovič - Gríger, Lunter, M. Daňo - Šimun, Rzavský, Horanský - D. Rehák, Koyš, Šoltés

Ernest Bokroš, tréner SR 18: Hrali sme pred fantastickou kulisou, pred akou naši hráči doteraz v kariére zrejme nehrali. Možno aj tento fakt dostal chlapcov pod psychický tlak. Od stavu 3:1 sme začali konečne hrať podľa predstáv. Slovinci podali dve tretiny sympatický výkon, ale v záverečnej časti už nestačili čeliť našim rýchlym akciám a pohotovej koncovke. V nedeľu nás čaká ďalší súper Francúzsko. Bude to televízny zápas a som zvedavý, ako to zapôsobí na chlapcov. Bol by som už konečne rád, aby sme od prvých minút produkovali našu hru a nie až od polovice zápasu.

Valerij Sahraj, tréner Slovinska 18: Vedeli sme proti akému silnému súperovi nastupujeme, poznáme našu silu a preto sme dnes mohli len prekvapiť. Škoda, že sme nevyužili viaceré sľubné šance, najmä tú za stavu 2:5, ak by sme skórovali, mohli sme zápas ešte zdramatizovať. Prvé dve tretiny to bol náš najlepší výkon na turnaji, v záverečnej sme tiež nehrali zle, ale urobili sme fatálne individuálne chyby.

Eduard Šimun, útočník SR: V klube som mal už niekoľko trojbodových zápisov, no v reprezentácii sa mi to dnes podarilo po prvý raz a o to viac ma to teší. Najmä, keď z blízkych Topoľčian sa prišli pozrieť moji rodičia a ďalší fanúšikovia z Topoľčian. Diváci boli skvelí, naozaj sme cítili ich podporu.

Marko Daňo, útočník SR: Mrzí ma desaťminútové vylúčenie, no jednoducho som nepočul hvizd rozhodcu. Tŕpol som na trestnej lavici, aby chlapci neinkasovali. Gól po návrate pri mojom druhom striedaní bol pre mňa doslova vykúpením. Nechceme sa spoliehať na súperov, jednoducho chceme vyhrať každý zápas.