Washington vyhral v Bostone, Halák sa zranil

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|15. apr 2012 o 01:01

Boston druhý domáci zápas série s Washingtonom nezvládol a tesne prehral. Séria sa sťahuje do hlavného mesta USA za stavu 1:1.

• Pittsburgh - Philadelphia 0:2

BRATISLAVA. "Ticho v Bostone," zhodnotil mĺkvu atmosféru v TD Garden komentátor CBS Sport bezprostredne po tom, ako v tretej minúte druhého predĺženia rozhodol o víťazstve Caps Nicklas Bäckström.

Ako prvý sa medzi strelcov zapísal v 38. minúte hosťujúci Brouwer, Bruins ale dokázali v 53. minúte Pouliotom vyrovnať a tak sa muselo predlžovať. Dokonca dvakrát.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade skoro 34 minút, na konto si pripísal jeden dvojminútový trest a štyri neúspešné strely.

Prvou hviezdou duelu sa stal útočník Washingtonu Marcus Johansson, ktorý pred druhým gólom svojho tímu, posunul po vhadzovaní puk na Bäckströma a ten prekonal Thomasa.

V úvodných dvoch stretnutiach tejto série 1. kola play off sa do popredia dostali pozorné obrany a výborní brankári, aj preto v nich dovedna padli iba štyri góly. V prvom dueli dokonca len jeden. Oba zápasy muselo rozhodnúť predĺženie.

V ďalšom zápase Východnej konferencie prehral tím Mariána Gáboríka New York Rangers s Ottawou 3:2.

Zranený Halák

V druhom súboji série St. Louis so San Jose sa v druhej tretine zranil brankár St. Louis Jaroslav Halák po kolízii so spoluhráčom Barretom Jackmanom. Jeho miesto v bránke musel zaujať Brian Elliott. St. Louis napriek tomu dokázali vyrovnať po víťazstve 3:0 stav série na 1:1.

Brain Elliott so 17 úspešnými zákrokmi a Jaroslav Halák s dvanástimi sa stali druhou, respektíve treťou hviezdou duelu.

Darilo sa hokejistom Chicaga, ktorí si pripísali víťazstvo 4:3 po predĺžení nad Phoenixom a vyrovnali tak stav série na 1:1.

NHL, sobota:

Východná konferencia

Boston - Washington 1:2 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

stav série: 1:1

Góly: 53. Pouliot (Rolston, Kelly) - 38. Brouwer (Ovečkin, Alzner), 83. Bäckström (Johansson)

New York Rangers - Ottawa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 11. Stralman (Girardi, Anisimov), 43. Boyle (Fedotenko, Del Zotto) - 34. Karlsson (Kuba), 56. Foligno (Konopka, Turris), 62. Neil (Cowen, Z. Smith)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Sobotka, 34. Backes (Oshie), 60. A. McDonald (Oshie, Pietrangelo)

Jaroslav Halák (St. Louis) chytal do 21. min, keď sa zranil. Dovtedy mal 12 úspešných zákrokov, po stretnutí ho vyhlásili za jeho tretiu hviezdu.

Kolízia Jackmana s Halákom

Phoenix - Chicago 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Torres (Doan), 14. Vermette (Yandle, Ekman-Larsson), 29. Vermette (Yandle, Morris) - 4. Bickell (Bolland, Oduya), 27. Bollig (Leddy, Keith), 60. Sharp (Seabrook, P. Kane), 71. Bickell (Stalberg)