Halák sa zranil, jeho ďalší štart je otázny

Jaroslav Halák tesne po zrážke.
Jaroslav Halák tesne po zrážke. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|15. apr 2012 o 08:19

Slovenského brankára nešťastne zrazil počas zápasu so San Jose spoluhráč Barret Jackman. Gólman Blues utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Agentúrny článok bol nahradený autorským o 11.07

BRATISLAVA. Nešťastie Jaroslava Haláka v play off pokračuje. Po tom, ako v prvom zápase so San Jose dostal lacnejší gól v predĺžení od Martina Havláta, ho postihla smola aj v druhom stretnutí.

Slovák síce opäť dostal prednosť pred Brianom Elliottom, ale nakoniec nedochytal. Pritom do začiatku druhej tretiny podával výborný výkon, keď kryl všetkých dvanásť striel hráčov Sharks.

Prišiel však nešťastný stret so spoluhráčom Barretom Jackmanom. Obranca Blues sa snažil vypichnúť puk Martinovi Havlátovi a následne nestihol ubrzdiť stret so slovenským brankárom, ktorého tvrdo poslal na ľad. Halák ostal otrasený ležať, ale nakoniec dokázal odísť do šatne po svojich.

Nevrátil sa ani na lavičku

Najprv sa predpokladalo, že zranenie nebude vážne a náš brankár bude schopný dochytať, ale nakoniec odišiel z ľadu a nevrátil sa ani na lavičku. Ihneď po strete to skúšal rozhýbať, ale bolo vidieť, že má problém s nohou, pravdepodobne so slabinami alebo s kolenom.

Klub uviedol, že Halák utrpel zranenie v dolnej časti tela, ktoré by nemalo byť až také vážne. S tímom by mal odletieť na dvojzápas do San Jose.

„Snažil som sa vypichnúť puk a potom som sa mu nestihol vyhnúť. Mrzí ma to,“ povedal nhl.com obranca Blues.

„Jaro ostal otrasený po strete. Uvidíme, ako sa bude cítiť v najbližších hodinách. Každopádne s nami odletí do San Jose,“ dodal pre St. Louis Today tréner Ken Hitchcock.

Blues môže tešiť aspoň to, že druhé stretnutie vyhrali nad Sharks 3:0. Striedajúci Elliott zneškodnil sedemnásť striel.

Brankárov vyhlásili za hviezdy zápasu

Brankári St. Louis tak potvrdili svoju príslušnosť k absolútnej špičke NHL. Po zápase ich vyhlásili za druhú a tretiu hviezdu zápasu. V základnej časti vychytali celkovo pätnásť čistých kont.

Ďalší zápas hrajú Blues z pondelka na utorok a predpokladá sa, že prednosť dostane aj pri uzdravení Haláka Elliott. Ten podal najmä v tretej tretine druhého duelu skvelý výkon.

„Je to moja práca. Nikdy nechcete, aby sa váš spoluhráč zranil. Keď sa tak stane, musíte byť pripravení,“ dodal Kanaďan, ktorý mal v základnej časti najlepší priemer a percentuálnu úspešnosť zo všetkých brankárov NHL.