Messi vyrovnal rekord Ronalda

TASR|15. apr 2012 o 10:31

Messi s Ronaldom sa stali prvou dvojicou v španielskej lige, ktorá pokorila v jednej sezóne hranicu 40 gólov.

MADRID. Futbalista FC Barcelona Lionel Messi skóroval v sobotňajšom ligovom dueli proti Levante z jedenástky a vyrovnal rekord Cristiana Ronalda, ktorý dosiahol hranicu 41 gólov v lige iba o dve hodiny skôr.

Messi v 72. minúte z jedenástky pečatil víťazstvo Barcelony 2:1 a vyrovnal tak bilanciu Ronalda, ktorý v 74. minúte hlavičkou pomohol Realu Madrid k triumfu nad Sportingom Gijon (3:1). Messi pred zápasom Barcelony strácal na Ronalda dva presné zásahy, no gólom v 64. minúte na 1:1 znížil svoje manko na jeden.

"Najdôležitejšie je, aby sa darilo tímu," povedal Messi, ktorý natiahol streleckú sériu na 10 zápasov za sebou a vyrovnal tak rekordné zápisy Ronalda a Mariana Martina.

Messi s Ronaldom sa stali prvou dvojicou v španielskej lige, ktorá pokorila v jednej sezóne hranicu 40 gólov. Dvaja hráči so 40 gólmi v jednej súťaži sa naposledy objavili v sezóne 1930/31, keď sa takto prezentovali Pongo Waring z Aston Villy a Jimmy Dunne zo Sheffieldu United.

Ronaldo v tejto sezóne nastrieľal v súťažných dueloch 53 gólov, čím vyrovnal svoju vlaňajšiu bilanciu. Messiho 63 gólov je najvyššie číslo v Európe od sezóny 1972/73, keď dal Gerd Müller z Bayernu Mníchov 67 gólov.

Messi, v 24 rokoch najlepší strelec v histórii Barcelony, nastrieľal 201 gólov v 210 zápasoch pod vedením trénera Pepa Guardiolu. Ten prišiel do katalánskeho tímu v roku 2008.

Ronaldo dal 138 gólov v 137 vystúpeniach v tíme Madridu, do ktorého prišiel v roku 2009 z Manchestru United.