Škrtel siaha na najstaršiu trofej

Andy Carroll (vľavo) a Martin Škrtel.
Andy Carroll (vľavo) a Martin Škrtel. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|15. apr 2012 o 22:08

Liverpoolčan Martin Škrtel je druhým Slovákom, ktorý si zrejme zahrá finále najstaršej futbalovej súťaže.

BRATISLAVA. Zhruba polovica z deväťdesiattisíc liverpool〜skych fanúšikov na slávnom Wembley bola v tranze, tá druhá – evertonská žialila.

Liverpool FC zdolal v sobotu v semifinále Anglického pohára (FA Cupu) úhlavného mestského rivala z Evertonu 2:1. Brankár FC Jones kľakol na kolená a posielal pozdrav k nebesiam, stopér Martin Škrtel vyskakoval a od radosti stískal spoluhráčov.

Tímový duch

„Sme veľmi šťastní. Bol to pre nás skvelý deň vo vynikajúcej atmosfére. Zvíťazili sme úplne zaslúžene, hlavne v druhom polčase sme na ihrisku dominovali a Everton sme prakticky k ničomu nepustili. Opäť sme dokázali veľkého tímového ducha a aj keď sme po prvom polčase prehrávali o gól, zápas sme otočili,“ cituje Škrtela jeho domovská stránka.

Everton vyhrával po góle Jelaviča, Liverpool FC otočil zápas po góloch útočníkov Suáreza a Carrolla, ktorých vlani kúpil spolu za zhruba šesťdesiat miliónov eur.

Slovenský brankár Ján Mucha, ktorý je v kádri Evertonu, nebol ani na súpiske. Jeho spoluhráč z reprezentácie Škrtel patril opäť k najlepším. Hral suverénne, spoľahlivo, takmer bez chýb. Dominoval v osobných súbojoch. Slovenský stopér získal vo februári svoju prvú trofej v drese Liverpoolu FC– vyhral Carling Cup. Teraz siaha na ďalšiu.

Finále hral iba Kinder

V májovom finále FA Cupu sa Liverpool stretne s jedným z dvojice Tottenham – Chelsea (druhý zápas semifinále sa skončil včera večer po našej uzávierke).

FA Cup je považovaný za najstaršiu futbalovú súťaž na svete – vznikol v roku 1872. Hrá ho 763 tímov. Liverpool ho vyhral zatiaľ sedemkrát – naposledy v roku 2006.

Finále FA Cupu si zahral doteraz iba jeden Slovák – Vladimír Kinder. V roku 1997 prehral jeho Middlesbrough s Chelsea 0:2.

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard venoval sobotňajší triumf všetkým ľuďom spojeným s tragédiou v Hills〜brough, kde v roku 1989 počas FA Cupu medzi Liverpoolom a Nottinghamom Forest zomrelo 96 ľudí. Od najväčšej tragédie v dejinách anglického športu včera uplynulo 23 rokov.

Finále FA cupu si zahral doteraz iba jeden Slovák - Vladimír Kinder. V roku 1997 prehral jeho Middlesbrough s Chelsea 0:2. Kinder naskočil do zápasu ako náhradník v 74. minúte.