Košickí hokejisti šampanské ešte nevezú

Vojtech Jurkovič|17. apr 2012 o 18:30

V Bratislave ešte nikdy žiadny hosť neoslavoval hokejový titul. Košický asistent trénera Pavol Zůbek tvrdí, že každá pevnosť raz padne. Ale v košickom autobuse sa šampanské ešte neviezlo.

BRATISLAVA. Piaty finálový zápas v Košiciach sa ponášal na štyri predchádzajúce. Vysoké tempo, dostatok šancí na oboch stranách, kde sa však o vyrovnaný priebeh s minimom gólov starali obaja brankári. Pri slovanistovi Branislavovi Konrádovi až päťkrát stáli dobre postavené žŕdky.

„Rozhodujúci moment vidím v tom, že sme po vedúcom góle Lipianskeho v 7. minúte súperovi neodskočili o ďalšie. Šance mali Kukumberg aj iní,“ hovorí Roman Stantien, asistent trénera Slovana, tvrdí, že jeho mužstvo na utorkovom dopoludňajšom tréningu nebolo zlomené.

Lietanie sa im páči

„Let do Košíc sa nám páčil, radi by sme si ho v sobotu zopakovali. Ja by som si to odtrpel aj autobusom.“ Stantien neplánuje veľké zmeny v zostave, niektoré môže vyvolať zdravotný stav.

Prvýkrát vo finálovej sérii vypredaná košická aréna v prvej tretine a čiastočne aj v druhej tŕpla. Slovan mal na to, aby zvýšil náskok. Domáci mali navyše sériu presiloviek, no z početnej prevahy v zápase gól nepadol. I keď prvý z dvoch Zálešákových zásahov bol dôsledkom vypätia Slovana po dvojminútovej hre v oslabení o dvoch hráčov.

Kapitán domácich Miroslav Zálešák si stihol okrem dvoch gólov odsedieť aj desaťminútový osobný trest.

„Bola to naťahovačka pred bránkou s Hudáčkom. Musím si na to dávať pozor. Desaťminútový trest vo finále play-off, to sa nemôže stávať. Našťastie, dobre to dopadlo,“ tešil sa 32-ročný rodák zo Skalice, pre ktorého to boli prvé body v tohtosezónnom finále.

Košice sú verné autobusu

Sklamaný bol gólman Slovana Branislav Konrád, ktorý v piatich zápasoch dostal dvanásť gólov. „Zatiaľ mi to tam padá viac ako Hylákovi. Verím, že doma sa k nám trochu viac prikloní šťastie a dáme viac gólov. I keď v ušiach mám ozvenu piatich žŕdok.“

Košičania nepoužili na presun do Bratislavy lietadlo, vyrazili v utorok o štrnástej svojím autobusom. Asistent trénera Zůbek vyvracia, že by doň naložili aj nejaký kartón šampanského.

„Takého veci nepodporujem. Keď bude dôvod a peniaze, všetko sa dá dohnať.“ Podľa Zůbeka Košice zvládli piaty zápas vďaka väčšej vytrvalosti a tomu, že sa po prvej tretine nenechali otupiť v útočnej aktivite.

Slovan si možno môže vyčítať, že priskoro čakal na samostatné nájazdy. V stredu o 18.00 sa v Bratislave hrá šiesty zápas série, v ktorej vedú Košice 3:2.