AKTUALIZOVANÉ 22.47

Bayern zdolal v semifinále Ligy majstrov Real Madrid 2:1

Mario Gomez zariadil v 90. minúte prvého semifinále Ligy majstrov víťazstvo Bayernu Mníchov nad Realom Madrid 2:1.

(Zdroj: SITA/AP)
Súboj Škriniar vs. Hamšík v Janove za skvelých 129€ >>

MNÍCHOV. Zverenci trénera Juppa Heynckesa išli do vedenia v 17. minúte, keď sa presadil francúzsky krídelník Franck Ribery.

Mužstvo kouča Joseho Mourinha vyrovnalo v 53. minúte, úspešným strelcom bol nemecký reprezentant Mesüt Özil. O všetkom rozhodol v 90. minúte Mario Gomez, ktorý premenil center kapitána Philippa Lahma.

Deväťnásobný európsky šampión zo Španielska ešte nikdy v Mníchove nad Bayernom nevyhral, "Bavori" z devätnástich vzájomných zápasoch v tejto súťaži vyhrali nad "pusinkami" už jedenástykrát.

Odveta je na programe v stredu 25. apríla na štadióne Santiaga Bernabeua.

Bayern Mníchov - Real Madrid 2:1 (1:0)

1. semifinále LM 2011/2012:

Góly: 17. Ribery, 90. Gomez - 53. Özil, rozhodoval: Webb (Angl.), ŽK: Badstuber, Robben, Lahm - Xabi Alonso, Coentrao, Di Maria, Ramos, Higuain, Marcelo, 66.000 divákov (vypredané).

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger (61. Müller), Gustavo - Robben, Kroos, Ribery - Gomez

Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria (80. Granero), Özil (69. Marcelo), Cristiano Ronaldo - Benzema (84. Higuain)

Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie, otvoriť skóre vo vypredanej Allianz Arene mohol v 7. minúte Karim Benzema, ktorého vysunul kolmicou Mesüt Özil, ale Manuel Neuer vyrazil jeho strelu na roh.

"Biely balet" potom schladil Franck Ribery, ktorý strelil gól v 17. minúte. Rohový kop Toniho Kroosa sa odrazil od Sergia Ramosa priamo k Francúzovi, ktorý z penaltového bodu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Vyrovnať mohol Cristiano Ronaldo, jeho priamy kop ale bránu minul.

1:0

V 39. minúte sa dostal do zakončenia opäť Benzema, ktorý si obhodil Holgera Badstubera, ale vystrelil len do stredu brány a náručia Neuera. Hneď vzápätí na druhej strane po jednoduchej a rýchlej akcii sa dostal do zakončenia Mario Gomez, ale jeho projektil pod hornú žrď Iker Casillas vyrazil.

Real vyrovnal v druhom dejstve v 53. minúte. V čistej šanci najprv Cristiano Ronaldo sám pred domácim brankárom zaváhal, odrazená lopta sa dostala k Benzemovi, ktorý centrom cez celú päťku opäť našiel Cristiana Ronalda a ten spätnou prihrávkou naservíroval loptu Özilovi, ktorému stačilo len nastaviť nohu - 1:1.

1:1

Bayern mohol opäť ísť do vedenia v 71. minúte, po ďalšej chybe Ramosa sa lopta odrazila ku Gomezovi, ktorý zblízka prestrelil. A rovnako skončila aj jeho hlavička o minútku neskôr. Neujala sa ani akcia Riberyho v 82. minúte, keď sa rútil z uhla do pokutového územia, ale miesto strely zvolil prihrávku na Robbena.

Bavori však napokon predsa len slávili triumf, keď sa v 90. minúte presadil na pravej strane Lahm a jeho center zblízka dostal do siete Gomez a rozhodol o cennom triumfe domácich.