21. etapa: Montgeron - Paris Champs-Élysées | Sledujte naživo
Cyklisti už krúžia po Paríži, do cieľa Tour zostáva menej ako 40 kilometrov.
AKTUALIZOVANÉ 21:36

Košice prehrali na Slovane 3:6, o majstrovi rozhodne siedmy zápas

Stav série na 4 víťazstvá je 3:3, keď Slovan viedol v sérii 1:0 a prehrával 1:2 aj 2:3.

(Zdroj: SITA)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom šiestom zápase Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2011/2012 v ľadovom hokeji pred vlastnými fanúšikmi nad HC Košice 6:3 a vyrovnali stav série na 3:3.

O majstrovskom titulu sa tak rozhodne až v siedmom zápase, ktorý sa uskutoční v sobotu 21. apríla 2012 o 18.00 h v košickej Steel aréne.

Košice sa dostali do vedenia už v 2. min, keď gólman Konrád odpálil puk iba pod korčule M. Bartánusa a skončil v bránke. Gól pripísali Draveckému. Vyrovnanie priniesla rýchla akcia v 13. min, na konci ktorej bol Bulík. Druhý gól Košíc pridal strelou švihom Dravecký, v presilovke potom na 2:2 vyrovnal M. Bartánus.

V druhej časti sa do streleckej listiny najprv zapísali domáci hokejisti, Hyláka prekonali Harvey a Šatan. Na rozdiel jediného gólu skorigoval v presilovke obranca Homer.

V úvode tretej časti nepremenil Dravecký trestné strieľanie a v 48. min pridal svoj ďalší gól v zápase M. Bartánus. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min D. Buc.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - finále Slovnaft play-off - šiesty zápas:

(hrá sa na 4 víťazstvá)

HC Slovan Bratislava - HC Košice 6:3 (2:2, 2:1, 2:0) - stav série: 3:3

Góly: 13. Bulík (M. Bartánus, M. Hudec), 17. M. Bartánus (Lipiansky), 25. Harvey (Frühauf, M. Bakoš), 38. Šatan (Harvey), 48. M. Bartánus (Frühauf, M. Hudec), 57. D. Buc (A. Kudrna, Bulík) - 2. Dravecký, 15. Dravecký (Marcel Haščák, Martin Chovan), 40. Homer (Spilar)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minář, Hradil (obaja ČR) - M. Novák, Stano, 10 055 divákov

Zostava HC Košice: Hylák - Homer, Tabaček, Šeda, Novák, Gajdoš, Chovan, Slimák, Piatak - Bartoš, Spilar, Zálešák - Jenčík, Gron, Miklík - Pašek, Haščák, Dravecký - Mlynarovič, Hvila, Baláž

Zostava HC Slovan Bratislava: Konrád - Švarný, Kozák, Frühauf, Dobroň, Jerofejevs, Štajnoch, Trška, Preisinger - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Hudec, Bulík, Bartánus - Kudrna, Kukumberg, Buc - Harvey, Sloboda, Bakoš

Pre hokejistov Slovana začal zápas ako zo zlého sna. Konrád sa v 2. minúte otáčal s pukom, prihral presne pred bránku, keď sa vracal Bartánus, a ten ho korčuľou poslal do vlastnej siete - 0:1. Gól pripísali Draveckému. Domácich však nešťastný úvod príliš nezaskočil, okamžite sa otriasli a vyrazili do útoku. Už o minútu neskôr mal vyrovnanie na hokejke Buc, ale zblízka nedokázal poslať puk ponad ležiaceho Hyláka.

Bratislavčania ovládli klzisko a počas celej prvej tretiny mali jasnú prevahu. Hostí však viackrát podržal Hylák, ktorý si poradil aj s dobrými pokusmi Bulík a Hudeca. Košičania vyčkávali v defenzíve a pred Konráda sa dostali len po ojedinelých brejkoch. V 9. minúte sa to podarilo Bartošovi, ale sám pred domácim gólmanom prestrelil.

Potom opäť pokračovalo obliehanie košickej bránky, ktoré prinieslo ovocie v 13. minúte. Bartánusovu strelu po ľade Hylák iba vyrazil a Bulík pohotovo doklepol puk do siete - 1:1.

Ďalší gól mohol pridať Harvey, ale netrafil poloprázdnu bránku a tak udreli hostia. V 15. minúte ich poslal do vedenia opäť Dravecký. O dve minúty hrali domáci prvú presilovku a využili ju už po troch sekundách, keď okamžite po buly vypálil Bartánus a Hylák nestihol zareagovať - 2:2.

Slovan pokračoval v nápore aj v druhom dejstve, z čoho rezultovala ďalšia početná výhoda. Z nej ešte gól nepadol, no v 25. minúte sa domáci po prvý raz v zápase dostali do vedenia - exportnou strelou do ľavého horného rohu sa prezentoval Harvey.

Košičania museli pridať a hra sa postupne vyrovnala. Oba tímy nasadili vysoké tempo a na ľade sa neustále niečo dialo. Pekné kombinácie, výborné brankárske zákroky a tvrdé súboje nenechali divákov ani na chvíľu vydýchnuť. Pred bránkou boli stále nebezpečnejší domáci hokejisti, ktorí v 38. minúte pridali aj štvrtý gól. Harvey najprv nastrelil žŕdku, odrazený puk si spracoval Šatan a pohotovo ho zasunul za Hyláka. Do prestávky sa však presadili aj Košičania, keď Homer počas presilovky znížil na 3:4.

Slovan mal v úvode tretej časti k dispozícii ďalšiu presilovku, no zabudol na zadné vrátka a unikajúceho Draveckého zastavil až faul Lipianskeho. Rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ale Dravecký ponúknutú možnosť nevyužil.

Slovan už svoju šancu na vyrovnanie série z rúk nepustil a jeho víťazstvo podčiarkol v 48. minúte druhým gólom Bartánus, ktorý pri hre 4 na 4 unikol košickej obrane a Hyláka oklamal šikovným blafákom - 5:3. Slovan potom udržiaval hru čo najďalej od Konráda a vo vydarenej kontre poistil jeho úspech Buc.

Pozápasové hodnotenia:

Jan Neliba, tréner Slovana: "Rozhodlo, že sme po tom nešťastnom góle zdvihli hlavy. Boli sme dnes bojovnejší, dôraznejší a myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Mužstvo má svoju silu a dnes to demonštrovalo. Dosiahli sme siedmy zápas a nemôžeme mať iný cieľ ako vyhrať titul."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Chlapcom nemôžem uprieť snahu, na ľade dreli. Vytvorili sme si čisté šance, no nepremenili sme ich a to dnes rozhodlo. Každý zápas je iný, teraz sa musíme pripraviť na rozhodujúci duel."

Miroslav Šatan, kapitán Slovana: "Dnes by som vyzdvihol naše odhodlanie a bojovnosť. Ten začiatok bol síce zlý, niekedy sa takéto náhody proste stanú. No tú smolu sme si akoby ani nepripúšťali a našou hrou sme to prevalcovali."

Vladimír Dravecký, útočník Košíc: "Mrzí nás, že sme prehrali. Prvú polovicu duelu sme mohli odohrať lepšie, súper asi viac chcel. V druhej polke sa to postupne vyrovnalo. Veľmi ma mrzí, že som nepremenil to trestné strieľanie. Keby som ho dal, bolo by vyrovnané a zápas by sa vyvíjal inak."