Tenis: Hantuchovej zvrat v semifinále nevyšiel, Mauresmová sa mstila za FedCup

TASR|18. aug 2002 o 10:03

Montreal 18. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v semifinále ženského tenisového turnaja WTA Tour v kanadskom Montreale ...

Montreal 18. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v semifinále ženského tenisového turnaja WTA Tour v kanadskom Montreale s dotáciou 1,224 milióna dolárov a Francúzke Amélie Mauresmovej podľahla po dvoch setoch 2:6 a 6:7.

Turnajovej sedmičke sa tak podarilo oplatiť 19-ročnej Slovenke prehru z júlového FedCupu v Bratislave a vo finále sa stretne s Američankou Capriatiovou.

Slovenská jednotka a osmička montrealského turnaja pritom v druhom sete mala veľkú šancu na zvrat v dueli, no ten jej nakoniec nevyšiel. Ešte za stavu 5:4 pre Francúzku v druhom sete viedla Mauresmová 40:15, no oba mečbaly Hantuchová odvrátila a dokonca sa prepracovala za stavu 6:5 z jej pohľadu aj k dvom setbalom, no ani jeden z nich nevyužila. "V týchto okamihoch zápasu som sa trochu začala obávať a som veľmi rada, že sa nakoniec nerozhodovalo v treťom sete," vydýchla si po stretnutí Mauresmová.

Prvou finalistkou sa už predtým stala svetová trojka a druhá nasadená Američanka Jennifer Capriatiová, ktorá si v úvodnom semifinále poradila s turnajovou trojkou Juhoslovankou Jelenou Dokičovou v dvoch setoch 7:6(5) a 4:0. V druhom sete Juhoslovanka zápas pre zdravotná problémy skrečovala.

V semifinále štvorhry neuspela ani ďalšia Slovenka Janette Husárová, ktorá spoločne s Ruskou Jelenou Dementievovou prehrali s japonskou dvojicou Rika Fudžiwarová a Ai Sugijamová 6:1, 4:6, 3:6.

Výsledky:

dvojhra, semifinále:

Jennifer Capriatiová (2-USA) - Jelena Dokičová (3-Juh.) 7:6 (7:5) 4:0 skreč Dokičová

Amelie Mauresmová (7-Fr.) - Daniela Hantuchová (8-SR) 6:2, 7:6 (3)

štvorhra, semifinále:

Virginia Ruanová Pascalová, Paola Suarezová (2-Šp./Arg.) - Nicole Arendtová, Liezel Huberová (8-USA/Arg.) 7:6 (3), 6:3

Rika Fudžiwarová/Ai Sugijamová (Jap.) - Jelena Dementievová, Janette Husárová (5-Rus./SR) 1:6, 6:4, 6:3

Domov»Tenis»Tenis: Hantuchovej zvrat v semifinále nevyšiel, Mauresmová sa mstila za FedCup