Atlético Madrid a Sporting majú bližšie k finále Európskej ligy

(Autor: SITA/AP)
SITA|19. apr 2012 o 23:05

Prvé zápasy Európskej ligy: Atlético Madrid zdolalo Valenciu 4:2, Sporting si poradil s Athletic Clubom 2:1.

BRATISLAVA. Po prvých zápasoch semifinále Európskej ligy sú bližšie k finálovému stretnutiu, ktoré bude 9. mája hostiť Národný štadión v Bukurešti, futbalisti Atletica Madrid a Sportingu CP. Atlético si na domácej pôde poradilo s rivalom zo španielskej ligy Valencia CF 4:2.

Hostia odolávali iba v prvom polčase, keď na prvý Falcaov gól ešte odpovedal v nadstavenom čase Jonas. Hneď po prestávke ale vedenie Madridčanom vrátil Miranda, o päť minút neskôr zvýšil Adrian a veľmi dobrú pozíciu pred odvetou naznačil druhou presnou strelou kolumbijský kanonier domácich Falcao, ktorý tak vyrovnal doterajšieho streleckého rekordéra tejto sezóny EL Holanďana Klaasa Jana Huntelaara zo Schalke 04 so súčtom desiatich gólov.

Domáci si ale znova neustrážili nadstavený čas a vďaka Costovmu gólu Valencia nebude v odvete úplne bez šance.

Portugalský Sporting si do budúcotýždňovej odvety na baskuckú trávu v Bilbau odnesie iba tesný náskok po triumfe nad Athleticom 2:1. Aj jednogólový náskok však Lisabončania môžu považovať za úspech, keďže

semifinále Európskej ligy, 1. zápasy:

Sporting CP (Portug.) - Athletic Club (Šp.) 2:1 (0:0)

Góly: 76. Insúa, 80. Capel - 54. Aurtenetxe, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Sporting: Rui Patrício - Joao Pereira, Xandao, Andersn Polga, Insúa - Izmailov, A. Martins (76. Diego Rubio), Carrico (68. Carrillo), Schaars, Capel (84. Pereirinha) - Van Wolfswinkel

Athletic Club: Iraizoz - Iraola, Ekiza, Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe, De Marcos - Susaeta (83. Ibai Gómez), Ander Herrera (73. San José), Muniain - F. Llorente (87. Toquero)

Atlético Madrid (Šp.) - Valencia CF (Šp.) 4:2 (1:1)

Góly: 18. a 78. Falcao, 49. Miranda, 54. Adrián López - 45.+ Jonas, 90.+ Ricardo Costa, rozhodoval: Thomson (Škót.)

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Á. Domínguez, Filipe Luis - Arda Turan (81. Tiago), M. Suárez, Gabi, Diego (88. L. Perea) - Falcao, Adrián López (90. Salvio)

Valencia: Diego Alves - Ricardo Costa, Rami, Víctor Ruiz, Mathieu - Feghouli (72. Canales), Mehmet Topal, Tino Costa, Jordi Alba (72. Piatti) - Soldado, Jonas (79. Aduriz)

1:0

1:1

2:1

3:1

4:1

4:2

Domov»Futbal»Európska liga»Atlético Madrid a Sporting majú bližšie k finále Európskej ligy