AKTUALIZOVANÉ 20:36

Nitra vyhrala v Košiciach 2:1, víťazný Slovan

Futbalisti Nitry si poradili s tímom Košíc po góloch Gajdoša a Kroupu. Za Košice skóroval až v nadstavenom čase Kavka.

Karol Meszároš dal druhý gól Slovana.(Zdroj: SITA)

Košice s gólom na konci zápasu

V úvodnej štvrťhodine videli diváci nezáživný futbal. V snahe nič nepokaziť sa hralo viac v strede ihriska. Do prvej šance sa dostali domáci. Bol to Pačinda, ktorý v 16. minúte z ľavej strany pokutového územia mieril vedľa.

Hostia o tri minúty kontrovali, keď na druhej strane strieľal pred 16-tkou Moravčík. Lopta však tesne minula ľavú žrď Tofiloskiho brány.

V 21. minúte sa opäť snažili Košičania, ale strelu Isolu z dobrých 25 metrov brankár Hroššo kryl. Hostia sa spoliehali viac na rýchle protiútoky, ktoré často zakladali po pravej strane Gajdoš s Moravčíkom. V 32. min sa im takýto brejk vydaril, keď loptu v pokutovom území s prehľadom poslal Gajdoš za chrbát košického brankára - 0:1. Domáci potom zvýšili útočnú aktivitu.

V závere prvého polčasu sa do dvoch dobrých príležitostí dostal Pačinda, no jeho strely zmenu skóre nepriniesli.

Do druhého polčasu nastúpil košický tím s dvoma zmenami, ale na jeho hre sa to príliš neprejavilo. Domáci naďalej nevedeli nájsť recept na prekonanie brankára hostí. V 54. min sa o to pokúsil Karaš, ale jeho strelu brankár Hroššo zblízka chytil.

Strelecky sa nepresadil ani Viazanko, ktorý v 59. min z hranice 16-tky mieril vedľa. Tak ako v prvom polčase, aj po výmene strán boli silnou stránkou hostí rýchle brejky. Po jednom z nich sa v 74. minúte dostal k lopte Kroupa a svoje sólo zakončil druhým gólom Nitry.

Domáci napriek tomu nerezignovali, no až v nadstavenom čase Kavka zmiernil tečovanou strelou z priameho kopu ich prehru, keď upravil na 1:2.

MFK Košice - FC Nitra 1:2 (0:1)

Góly: 90+. Kavka - 32. Gajdoš, 74. Kroupa. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Sekulič - Harbuľák, Čirik, Boszorád, Ivančík, 687 divákov.

MFK Košice: Tofiloski (46. Lopez) - Mikuláš Tóth, Kavka, Ostojič, Sekulič - Viazanko, Isola, Karaš, Pačinda (46. Gál-Andrezly)- Škutka, Diaby (81. Nurkovič)

FC Nitra: Hroššo - Harbuľák, Šimončič, Martin Tóth, Čirik - Kolár (77. Ivančík), Moravčík (72. Murín), Gajdoš, Boszorád - Kroupa, Soumah (77. Šimonek)

Hodnotenie trénerov:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Chýbali nám dnes kľúčoví hráči Šinglár, Kuzma a z našich mladých nemal kto tvoriť hru. Pozitívom sú iba ďalšie štarty týchto chlapcov v Corgoň lige."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "O hre Košíc išla dobrá správa, preto sme sa na súpera dobre pripravili. Vyšli nám dve dobré akcie, ktoré rozhodli o zápase a našom víťazstve."

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 28. kola Corgoň ligy nad ViOn-om Zlaté Moravce 3:0. "Belasým" patrí v tabuľke tretia priečka so ziskom 51 bodov, na druhý Spartak Trnava strácajú jeden a na vedúcu Žilinu štyri body.

Zlaté Moravce v Bratislave bez gólu

Domáci otvorili skóre už v 9. minúte, keď sa Milinkovič dostal do samostatného úniku, obišiel brankára Kuciaka a pohodlne poslal loptu do opustenej brány - 1:0. V 16. minúte mal na dosah druhý gól Smetana, ktorý však vnútri šestnástky nedočiahol na Piroskovu prihrávku. Práve Pirosku v 29. minúte fauloval v gólovej šanci tesne pred pokutovým územím Paulovič a hlavný rozhodcu Jaška mu ukázal červenú kartu.

Grendel z následného priameho kopu tesne minul súperovu bránu, no mrzieť ho to nemuselo, keďže Slovan využil početnú výhodu už po šiestich minútach.

Stalo sa tak po rýchlej akcii, keď si Milinkovič urobil priestor na ľavej strane, naservíroval loptu Mészárosovi a ten ju nemal problém poslať za chrbát bezmocného Kuciaka - 2:0. Hostia boli smerom dopredu bezzubí, ich jedinou vážnejšou príležitosťou bola v závere polčasu hlavička Brčáka, pri ktorej však Kováč nemusel zasiahnuť.

Krátko po zmene strán sa Brčák dostal do ďalšej šance, tentoraz jeho strelu z nebezpečnej vzdialenosti zblokoval Bagayoko. V 58. minúte mal na kopačke kontaktný gól Hodek, ktorý sa po chybe domácej obrany rútil sám na Kováča, ten však jeho strelu zneškodnil. Tretí gól "belasých" pridal po hodine hry striedajúci Konečný, ktorý využil zlé vybehnutie gólmana hostí - 3:0.

V 68. minúte spálil svoju tretiu šancu v zápase Brčák, keď z ľavej strany napálil loptu vedľa pravej žrde Kováčovej svätyne. Domáci brankár sa vyznamenal v 75. minúte pri strele Hrušku, keď jeho technickú strelu vytesnil na rohový kop.

Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času sa ViOn-u podarilo dosiahnuť gól zásluhou Hodeka, ten však rozhodcovia pre ofsajd neuznali. V závere sa už skóre nezmenilo a Slovan tak pred zrakmi 1750 divákov zvíťazil 3:0.

Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 9. Milinkovič, 35. Mészáros, 62. Konečný. Rozhodovali: Jaška - Balko, Benko, ŽK: Hodek (ViOn), ČK: 29. Paulovič (ViOn), 1750 divákov.

Slovan Bratislava: Kováč - Bagayoko (53. Konečný), Kladrubský, Jánošík (46. Halenár), Pauschek - Kopúnek - Mészáros, Grendel, Milinkovič - Piroska (74. Szarka), Smetana

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Candrák - Orávik, Luhový (38. Pintér), Paur, Hruška - Hodek (89. Kováč), Brčák (70. Bernáth)

Vladimír Weiss, tréner Slovan: "Spokojný som len s víťazstvom. Hra ma sklamala, lebo proti súperovi o desiatich musí byť výkon oveľa lepší. Málo sme sa hýbali, hráči sa spoliehali jeden na druhého a tempo bolo na úrovni tretej ligy. Náš brankár Kováč navyše chytil tri góly. Tešia nás ozaj len povinné tri body. Náskok Trnavy a Žiliny zanecháva stopu na každom v klube, nádej ale stále žije a budeme bojovať až do konca. Výkon však musí byť lepší."

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, mali sme o ňom inú predstavu. Máme však veľkú maródku a ja zvyknem hovoriť, že keď je citrón vyžmýkaný, viac sa už nedá žmýkať. Zle sme vstúpili do zápasu, Slovanu sme darovali gól a potom prišlo vylúčenie a ďalší gól. V kabíne sme si čo to povedali, nemali sme čo stratiť a paradoxne v oslabení sme hrali lepšie, keď sme si vypracovali šance a aj dali gól, hoci ho rozhodca napokon neuznal. Slovan vyhral úplne zaslúžene, hoci to rozhodne nebol okulahodiaci futbal."

Ružomberok uhral remízu

Prvý polčas až na zaujímavý úvod divákov príliš neuspokojil. Prešov využil nedorozumenie v obrane hostí a rýchlo otvoril gólový účet už v 3. min. Svoj premiérový presný zásah v jarnej časti zaznamenal Guba. Lenže už v 19. min bolo vyrovnané, keď skóroval bývalý prešovský hráč M. Poliaček, na ktorého strelu k pravej žrdi bol Diviš prikrátky.

V ďalšom priebehu zaujala krížna Ďubekova strela tesne vedľa a z protiútoku nevyužitá obrovská šanca Gubu, ktorý išiel sám na Hrdličku po zaváhaní obrancu Kostolného. Ujať sa mohla aj strela Jakovleva z hranice šestnástky v 30. min, ukrajinský legionár najprv predviedol technické finesy, potom aj zakončil, avšak centimetre nad Hrdličkovu bránu.

Na konci prvého polčasu sa mohol presadiť aj kanonier Masaryk po sérii kiksov prešovskej obrany, avšak v poslednej chvíli zachránil domáci brankár Diviš.

Ani v druhom polčase diváci veľa kvality na trávniku nevideli. Šancí bolo málo, akoby sa obe mužstvá uspokojili s treťou vzájomnou remízou 1:1 v tejto sezóne. V samom závere síce Prešov zahrával tri rohy po sebe, no bez gólového efektu.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 3. Guba - 19. M. Poliaček, ŽK: 43. Krajník - 38. Kostelný, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Mikulaj, 1530 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Piter-Bučko, Krajník, Krob - Lipták - Papaj, Adam (46. Štetina), Katona (82. Lysjuk), Jakovlev - Guba (69. Střihavka)

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Nosek, J. Chovanec - J. Vavrík, Ďubek - Skalák (83. Hoferica), M. Poliaček (71. Lásik), Š. Pekár - Masaryk

V Senici bez gólov

Domáci tréner Griga musel tesne pred stretnutím riešiť zmenu na poste brankára, keď zraneného Boleka nahradil Kamesch. V prvom polčase sa hral sotva priemerný futbal, na oboch stranách absentovala väčšia aktivita a nasadenie.

Do prvej vážnejšej šance sa dostal v 4. min domáci Černý. Ďalšia gólová šanca v zápase prišla až v 34. min, keď po akcii Černého so striedajúcim Bolinhom mieril Kalabiška zvnútra pokutového územia do pravej žrde Borošovej brány. Ten istý hráč o dve minúty neskôr tečoval Divišovu strelu tesne pred Borošom, ale banskobystrický brankár vytlačil loptu na roh.

Futbalová bieda pokračovala aj po prestávke. V 48. min dobre zaútočil obranca Leal, ale jeho strelu z dobrej pozície brankár Dukly kryl. Veľkú šancu mal v 69. min striedajúci Wijlaars, ale po centri Bolinha sám na päťke netrafil Borošovu bránu.

V 79. min mali domáci ešte jednu gólovú šancu, keď po Kóňovom centri zakončoval Kalabiška, ale trafil na päťke ležiaceho spoluhráča Križka. V závere mohli hostia dvakrát skórovať. Najskôr v 87. min Kuzmov pokus vyrazil Kamesch a Hučko z dvoch krokov prekopol bránu. V nadstavenom čase sa do gólovoej šance dostal Považanec, jeho strela spoza šestnáastky však letela tesne vedľa šibenice.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 0:0

Rozhodcovia: Vnuk - Sluk, Hrčka, ŽK: Gorosito - Bažík. 1189 divákov.

FK Senica: Kamesch Štepanovský (70. Blackburn), Gorosito, Pavlík, Leal - Križko, Kóňa Jar. Diviš, Černý (46. Wijlaars), Kalabiška - Diarrassouba (29. Bolinha)

Dukla B. Bystrica: Boroš - Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič - Hlinka, Bažík (64. Považanec), - Brašeň (80. Rejdovian), Augustín (73. Slančík), Hučko - Kuzma

Trenčania otočili proti DACu

Domáci sa od začiatku snažili diktovať tempo hry, ako prví však udreli hostia, pretože v 14. min Huber našiel priestor v spleti nôh pred bránkou a strelou k žrdi otvoril skóre. Trenčanom chvíľu trvalo, kým sa otriasli, no ich odpoveďou bol Hlohovského gólový zásah, keď domáci hráč z priameho kopu nádherne trafil do šibenice a bolo vyrovnané.

Gól domácich povzbudil a opäť sa chopili taktovky, proti sústredenej obrane súpera sa však presadzovali ťažšie a streleckú mušku mali taktiež mierne vychýlenú. Hostia skúšali hrať na rýchle protiútoky, tie im však do prestávky nevychádzali.

Krátko po zmene strán v 53. min Peltier hlavičkou v "päťke" usmernil do siete Salinasov center a Trenčín sa aj za cenu strelcovej "rozbitej" hlavy ujal vedenia. V 68. min následne po sebe nevyužili obrovské šance domáci Depetris a Štefánik, vzápätí ešte Depetris trafil brvno.

Keďže Trenčín potom nepremenil ešte niekoľko sľubných príležitostí, hostia bojovali až do záveru stretnutia. V kvalitou priemernom dueli si však už domáci súpera postrážili, a hoci v 87. min mal Delarge sám pred brankárom na kopačke vyrovnanie, Trenčín napokon zaznamenal domáce víťazstvo.

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 25. Hlohovský, 53. L. Peltier - 14. Huber, ŽK: 19. Baéz, 56. R. Mazáň - 29. Adiaba, 42. Ayuk, 89. Fodrek, rozhodovali: P. Hrčka - Bóllo, Poláček, 3021 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Ševela, Radovanovič (46. R. Mazáň) - Baéz - L. Peltier (56. P. Mazan), Salinas, Štefánik (85. V. Horváth), Hlohovský - Depetris

Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka - Lénárth (65. Urbánek) - Kabele, Ayuk (85. Érsek), Hözl, Fodrek - Delarge