St. Louis postúpilo, Kopecký poistil výhru Floridy

Súboj Elliotta a Handzuša.
Súboj Elliotta a Handzuša. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. apr 2012 o 06:57

Napriek zraneniu Haláka sa podarilo hokejistom St. Louis postúpiť do semifinále konferencie cez tím San Jose, Handzuš je voľný pre MS.

NEW YORK. Hokejový tím St. Louis Blues sa stal v zámorskej NHL druhým semifinalistom Západnej konferencie, keď v noci na nedeľu zdolal San Jose Sharks 3:1 a v sérii triumfoval 4:1. Bluesmani, v bránke ktorých chytal Brian Eliott namiesto zraneného Slováka Jaroslava Haláka, vyhrali prvú play off sériu od roku 2002.

Už len jediné víťazstvo delí od senzačného postupu do semifinále Východnej konferencie hokejistov Floridy Panthers. Patneri totiž v domácom prostredí zdolali New Jersey 3:0, pričom gólový rezultát zápasu spečatil Tomáš Kopecký.

Slovenský útočník, ktorý si tak otvoril účet presných zásahov v nadstavbovej časti, skóroval vo vlastnom oslabení do prázdnej bránky. Gólman domácich Jose Theodore zaznamenal druhé čisté konto vo vyraďovacej fáze v kariére.

Naopak blízko vypadnutia sa ocitli hokejisti Bostonu Bruins a New York Rangers. Obhajca trofeje v zostave aj s kapitánom Zdenom Chárom nestačil na domácom ľade na Washington Capitals (3:4), pričom v sérii 1. kola prehrávajú medvede 2:3 na zápasy.

Ani jednu prehru si už nemôžu dovoliť ani jazdci z New Yorku, ktorí v noci na nedeľu doma proti Ottawe 0:2 a v sérii prehrávajú 2:3 na zápasy.

Hokejisti Chicaga Blackhawks vyhrali na ľade Phoenixu Coyotes 2:1 po predĺžení, a znížili stav série na 2:3. Víťazný gól jastrabov, ktorí hrali bez zraneného Mariána Hossu, dosiahol v tretej minúte predĺženia Jonathan Toews.

Výsledky:

Východná konferencia:

New York Rangers - Ottawa Senators 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) - stav série 2:3

Góly: 10. Spezza (M. Stone, F. Kuba), 60. Spezza (Konopka)

Boston Bruins - Washington Capitals 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) - stav série 2:3.

Góly: 38. Seidenberg (Lucic, Krejčí), 38. Marchand (Peverley, Boychuk), 49. Boychuk (Seidenberg, Marchand) - 32. Siomin (Wideman, M. Johansson), 35. Beagle, 44. Knuble (J. Ward, Eskine), 59. Brouwer (Carlson)

Florida Panthers - New Jersey Devils 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 3:2.

Góly: 24. Versteeg (S. Weiss, B. Campbell), 54. Upshall (Versteeg, Matthias), 60. KOPECKÝ

Západná konferencia:

St. Louis Blues - San Jose Sharks 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) - konečný výsledok série 4:1

Góly: 52. Langenbrunner (Nichol, Sobotka), 53. Perron (Pietrangelo, Oshie), 60. A. McDonald (Berglund) - 40. J. Thornton (Winnik, Mitchell)

Phoenix Coyotes - Chicago Blackhawks 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) - stav série 3:2.

Góly: 23. Brule (Pouliot, M. Smith) - 50. Leddy (M. Frolík, Saad), 63. Toews (Stalberg)