Juventus si poradil s AS Rím 4:0

Marco Rossi z Janova dohovára rozvášneným fanúšikom počas zápasu proti Siene.
Marco Rossi z Janova dohovára rozvášneným fanúšikom počas zápasu proti Siene. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2012 o 14:40

V zlom svetle sa predviedli aj fanúšikovia rímskeho Lazia. V stretnutí s Lecce znel štadiónom antisemitský pokrik "Giallorosso ebreo" (židovská červená a žltá).

RÍM. Výtržnosti poznačili nedeľné stretnutie 34. kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A medzi Janovom a Sienou. Krátko po prestávke musel za stavu 0:4 rozhodca zápas na tridsať minút prerušiť po tom, čo sa na hraciu plochu zniesla spŕška svetlíc.

Časť nespokojných fanúšikov sa snažila prekonať bariéry a vtrhnúť na ihrisko, ďalšia demonštratívne opustila Stadio Comunale Luigi Ferraris. Janov, v ktorého drese hral do 77. minúty slovenský reprezentant Juraj Kucka, má jednu z najhorších obrán spomedzi tímov najvyššej súťaže a bojuje o záchranu.

Stretnutie sa napokon skončilo prehrou domácich 1:4, no o všetkých päť presných zásahov sa postarali hostia. Čestný úspech Janovčanov má na svedomí obranca Sieny Cristiano Del Grosso.

V zlom svetle sa predviedli aj fanúšikovia rímskeho Lazia. V domácom stretnutí s Lecce (1:1) znel zo severnej tribúny štadióna antisemitský pokrik "Giallorosso ebreo" (v preklade židovská červená a žltá).

Lecce síce hralo v červeno-žltých dresoch, no pokrik bol skôr adresovaný rivalskému AS, ktorý má rovnaké klubové farby. Ultras Lazia patria medzi silných pravicových extrémistov.

Milánske AC sa muselo uspokojiť v zápase s Bolognou s remízou 1:1. Hostia viedli od 26. minúty po góle uruguajského stredopoliara Gastona Ramireza a šesť minút pred koncom videl červenú kartu domáci obranca Daniele Bonera. Bod zachánil v poslednej minúte švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič.