United premrhali dvojgólový náskok, Liverpool prehral

Wayne Rooney skóroval proti Evertonu dvakrát.
Wayne Rooney skóroval proti Evertonu dvakrát. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. apr 2012 o 15:40

City zvíťazil na pôde posledného tímu tabuľky Wolverhampton Wanderers 2:0

LONDÝN. V úvodnom nedeľňajšom zápase 35. kola anglickej futbalovej Premier League remizoval líder tabuľky Manchester United s Evertonom 4:4 a vedie ligu už len o tri body pred mestským rivalom City.

Hostia sa v zápase ujali vedenia v 33. min. United ešte v prvom polčase vyrovnali vďaka Waynemu Rooneymu. V prvých 15 minútach druhého polčasu "červení diabli" sa po góloch Welbecka a Naniho dostali do dvojgólového vedenia. Everton sa však po góle Fellainiho v 66. min opäť vrátil do zápasu.

O tri minúty však Rooney svojím druhým gólom v zápase opäť zariadil pre United dvojgólové vedenie. Pre anglického reprezentačného útočníka to bol už 26. ligový gól v sezóne, čím sa dotiahol na rozdiel jediného presného zásahu na Robina van Persieho.

Prekvapujúcu remízu, vďaka ktorej je boj o titul medzi manchesterskými klubmi naďalej otvorený, zariadili v priebehu jednej minúty (83.-84.) Jelavič a Steven Pienaar.

V nepresvedčivých výkonoch v Premier League naďalej pokračuje FC Liverpool, keď na svojom štadióne Anfield Road prehral po góle Odemwingieho s West Bromwich Albion 0:1. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel odohral za domácich celý zápas.

Futbalisti Wolverhampton Wanderers po troch sezónach opúšťajú najvyššiu anglickú súťaž Premier League. O ich nezvratnom osude rozhodla nedeľňajšia prehra na domácom štadióne s ašpirantom na titul Manchestrom City 0:2.

Gólový účet stretnutia otvoril v 27. minúte argentínsky útočník Sergio Agüero, v druhom dejstve pridal poisťujúci presný zásah Francúz Samir Nasri.

Tri kolá pred koncom zaostávajú poslední "vlci" za 17. miesto zaručujúcim záchranu medzi elitou o nedostižných jedenásť bodov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 35. kola Premier League:

Manchester United - Everton 4:4 (1:1)

Góly: 41. a 69. W. Rooney, 57. Welbeck, 60. Nani - 33. a 83. Jelavič, 67. Fellaini, 85. Pienaar