Philadelphia vyradila Pittsburgh, dohral aj Vancouver

Danny Briere.
Danny Briere. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. apr 2012 o 20:57

Boston v dramatickom zápase na ľade Washingtonu zvíťazil a vybojoval si siedmy rozhodujúci zápas.

BRATISLAVA. Hokejisti Philadephie postúpili do semifinále play-off Východnej konferencie zámorskej NHL 2011/2012.

V nedeľu o tom rozhodlo ich štvrté víťazstvo v šiestom stretnutí série proti Pittsburghu, "letci" ho vyhrali 5:1 a na zápasy triumfovali 4:2.

Zverenci Petra Lavioletta sa ujali vedenia už v 32. sekunde duelu zásluhou Claudea Girouxa, v 14. minúte poistil ich tesný náskok Scott Hartnell. V druhej dvadsaťminútovke pridali ďalšie dva góly a bolo rozhodnuté.

Druhý nedeľný zápas Washington - Boston skončil po 60 minútach remízou 3:3. Boston, ktorý prehrával v sérií 2:3 a hrozilo mu vyradenie, napokon zápas po predĺžení vyhral.

Vo štvrtej minúte nadstavenia obišiel brankára Washingtonu Holtbyho útočník Bostonu Seguin a rozhodol. Siedmy rozhodujúci zápas sa hrá v stredu v Bostone.

Los Angeles sa po prvý raz od roku 2001 pozrie aj do 2. kola a to na úkor Canucks - držiteľov Prezidentskej trofeje za celkové prvenstvo po základnej časti profiligy. Vancouver na domácom ľade Rogers Arena prehral všetky tri vystúpenia, to posledné 1:2 po predĺžení a so sezónou sa musel rozlúčiť.

Naopak Kings, ktorí sa do play off prepracovali až na poslednú chvíľu, sa môžu pripravovať na semifinále Západnej konferencie so St. Louis.

Výsledky

Philadelphia - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) - konečný výsledok série 4:2, do semifinále Východnej konferencie postúpila Philadelphia

Góly: 1. Giroux, 14. S. Hartnell (Giroux, Voráček), 26. E. Gustafsson (Coburn, Giroux), 30. Briere (Voráček, Carle), 60. Schenn - 29. Malkin

Washington - Boston 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0. 1:1 - 0:1) - stav série 3:3

Góly: 10. Green, 40. Chimera, 56. Ovečkin - 6. Peverley, 17. Krejči, 52. Ference, 64. Seguin

Vancouver - Los Angeles 1:2 po predĺžení - konečný stav série: 1:4, postúpil Los Angeles

Góly: 15. Henrik Sedin - 54. Richardson, 65. Stoll