Trápiaci sa Messi svoj tím do finále neposunul

Sportnet|25. apr 2012 o 01:15

Futbalisti Chelsea Londýn remizovali na trávniku FC Barcelona 2:2 a nečakane postúpili do finále Ligy majstrov.

Tréneri Pep Guardiola a Roberto Di Matteo pri podávaní rúk pred zápasom. Úsmev mali na tvári zatiaľ obaja. (AP Photo/Manu Fernandez)
Barcelonský obranca Carles Puyol v útočnej snahe. (AP Photo/Felice Calabro')
Futbalovému kráľovi Lionelovi Messimu sa cez desať brániacich hráčov Chelsea presadzovalo len ťažko. (AP Photo/Andres Kudacki)
Barca zmazala náskok Chelsea v 35. minúte. Vedúci gól dal netradičný strelec Sergio Busquets. (AP Photo/Manu Fernandez)
Kapitán Chelsea John Terry sa dopustil neuveriteľného skratu a zákerne odzadu kopol Alexisa Sáncheza. Uvidel zaslúženú červenú kartu. (AP Photo/Andres Kudacki)
Andres Iniesta obstrelil Čecha a v 43. minúte zvýšil na 2:0 pre domácich. (AP Photo/Manu Fernandez)
Barcelona zaslúžene viedla, anglický klub dovtedy takmer k ničomu nepustila. (AP Photo/Andres Kudacki)
Salomon Kalou ohrozuje brankára Valdésa, ktorému vypomáha argentínsky zadák Mascerano. (AP Photo/Andres Kudacki)
Gestikulácia kapitánov. Frank Lampard vs. Carles Puyol. (AP Photo/Felice Calabro')
Brazílčan Ramires nečakane posúva v nadstavenom čase prvého polčasu do finále opäť Chelsea. Valdésa prekonal nádherným lobom. (AP Photo/Felice Calabro')
Alexis Sánchez v bolestiach na trávniku. Barca musela v druhom polčase streliť gól, ak chcela postúpiť. (AP Photo/Manu Fernandez)
Po faule Drogbu mal veľkú príležitosť rozhodnúť Messi, no jeho penalta skončila len na brvne. Čechovi ešte nikdy nedal gól. (AP Photo/Felice Calabro')
Súboj Cesca Fabregasa s Branislavom Ivanovičom. (AP Photo/Manu Fernandez)
Fabregas tentokrát bojuje o loptu s Meirelesom. (AP Photo/Manu Fernandez)
Di Matteo mohol byť spokojnejší, no jeho hráči boli pod neustálym tlakom. (AP Photo/Manu Fernandez)
Lampard sa snaží zabrániť strele Fabregasa. (AP Photo/Manu Fernandez)
Zápas rozhodol striedajúci Fernando Torres, keď po úniku v nadstavenom čase vyrovnal na 2:2. (AP Photo/Manu Fernandez)
Anglický tím ide do finále. (AP Photo/Andres Kudacki)
Hráči Chelsea môžu cítiť zadosťučinenie za semifinále z roku 2009, kedy ich o postup cez Barcelonu obral nórsky rozhodca Övrebö. (AP Photo/Felice Calabro')
Hráči Barcelony zažili naopak ďalšie sklamanie. Po ligovej prehre s Realom je ich nádej na domáci titul už iba malá, v Lige majstrov skončili definitívne. (AP Photo/Manu Fernandez)
Radujúci sa obranca Ashley Cole. (AP Photo/Manu Fernandez)
A smútiaci hráči katalánskeho klubu. (AP Photo/Manu Fernandez)