Dinamo Moskva je šampiónom KHL, trofej aj pre Graňáka

SITA|25. apr 2012 o 16:26

Pred Graňákom získali Gagarinov pohár aj Roman Kukumberg a Tomáš Starosta.

OMSK. Hráči tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) OHK Dinamo Moskva zvíťazili v stredajšom siedmom súboji finálovej série o Gagarinov pohár nad domácim klubom Avangard Omsk 1:0 a získali prestížnu trofej.

O majstrovský gól sa až v 53. minúte postarala spolupráca dvoch českých legionárov, keď Jakub Klepiš zužitkoval prihrávku Mareka Kvapila.

Víťazná trofej sa do ruskej metropoly sťahuje po prvý raz a to aj napriek tomu, že v sérii prehrávali už 1:3 na zápasy.

Z víťazstva sa teší aj slovenský obranca Dominik Graňák, ktorý je súčasťou mužstva od mája 2010.

Graňák strávil na ľade v záverečnom dueli sezóny rovných 22 minút a prezentoval sa aj jednou neúspešnou strelou.

Vďaka víťazstvu jeho tímu sa zo zisku Gagarinovho pohára tešili už traja Slováci - pred Graňákom uspeli Roman Kukumberg s Ak Bars Kazaň v sezóne 2009/10 a Tomáš Starosta so Salavatom Julajev Ufa v minulom ročníku.

Najužitočnejším hráčom Gagarinovho pohára v sezóne 2011/2012 sa stal brankár víťazného mužstva Alexander Jeriomenko. Cenu mu odovzdal prezident KHL Alexander Medvedev. Jeriomenko v rozhodujúcom siedmom zápase zneškodnil všetky pokusy súpera a výraznou mierou sa tak pričinil o triumf svojho tímu.

Finále Gagarinovho pohára - výsledok

Avangard Omsk - OHK Dinamo Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) - konečný stav série 3:4, Gagarinov pohár získal klub OHK Dinamo Moskva

Gól: 53. Klepiš (Kvapil)