AKTUALIZOVANÉ 19:34

Futbalová 21-ka prehrala s Českom 1:2

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v stredajšom prípravnom stretnutí na pôde NTC Senec s českými rovesníkmi 1:2.

SENEC. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v stredajšom medzištátnom prípravnom stretnutí na ihrisku NTC SFZ v Senci s českými rovesníkmi 1:2 (0:1).

Hrdinom stretnutia sa stal hráč Plzne Tomáš Wágner, ktorý strelil oba góly hostí, ten druhý z pokutového kopu. Za mladých Slovákov stanovil výsledok až v nadstavenom čase druhého dejstva Richard Lásik.

Pre zverencov trénera Ivana Galáda to bola generálka pred blížiacimi sa dvoma vystúpeniami v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v Izraeli.

Na slovenskú "dvadsaťjednotku" čaká v júni dôležitý dvojzápas proti Rumunsku (1. 6. v Michalovciach a 5. 6. na súperovej pôde) v 9. kvalifikačnej skupine.

Výsledok:

Slovensko "21" - Česko "21" 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Lásik - 43. a 50. Wágner (druhý z pok. kopu)

ŽK: Paur, Šimonek, Košút, Lásik (všetci SR), rozhodovali: Andó-Szabó (Maď.) - Sluk, Mókoš (obaja SR), 1132 divákov.

SR 21: Bajza (46. Šulla) - Habánek (61. Lásik), Štetina, Košút, Kolčák - Vavrík (73. Šimonek), Greguš (46. Lalkovič) - Mikovič (46. Mazan), Štefánik, Paur - Guba (46. Szarka)

ČR 21: Koubek (46. Valeš) - Nitrianský (46. Kysela), Frydrych (62. Pázler), Štěpánek, Lecjaks - Daníček (46. Pavelka) - Vůch, Hanousek, Hora, Kopic (46. Novák) - Wágner (69. Tecl)

Úvodnú desaťminútovku charakterizovalo opatrné vzájomné "hľadanie hmatu", ktoré narušila iba nevydarená strela Vůcha z ostrého uhla. Slováci mohli prekvapiť súpera po českom rohu v 13. minúte. Do brejku pred zabudnutými českými zadákmi zašprintoval Mikovič, no finálnu prihrávku na Habánka nenačasoval správne a výsledkom bola iba neškodná strela z diaľky.

V polovici polčasu po štandardke mohol nikým neatakovaný Frydrych poslať hostí do vedenia, no stopér poslal hlavičku z 5 metrov mimo Bajzovej brány. V tejto sekvencii už začali mať prevahu v poli Česi, aj účinkom veľmi slabej kombinačnej hry Slovákov. Pasívnu hru domácich potrestal na konci polčasu útočník Wágner, ktorý pri nedôslednosti slovenskej obrany nemal problém zblízka upratať do siete prízemný center.

Po masových striedaniach na oboch stranách narástlo slovenské manko krátko po obrátkach. Košút netakticky fauloval v pokutovom území a i keď si striedajúci Šulla na Wágnerovu loptu siahol, útočník si gólový účet aj druhýkrát v zápase rozšíril. Stretnutie príchodom nových hráčov jemne nabralo na tempe, územná prevaha hostí bola čoraz evidentnejšia.

V 70. minúte sa po chybe Nováka ocitol v brejku Szarka, no namiesto prihrávky na Lalkoviča volil zakončenie nad. Mladí Slováci sa snažili ešte s výsledkom niečo urobiť, ich úsilie však vyznelo skôr platonicky.

Rozdiel mohol zvýrazniť v závere s chuťou hrajúci Vůch, no "samostatný nájazd" zbabral, na druhej strane Mazan po chybe českej obrany nastrelil vo veľkej šanci len brankára a Šimonekovu následnú dorážku zblokovala obrana. Nakoniec sa ujalo až Lásikove doťuknutie priameho kopu v nadstavenom čase, ale i tak si zverenci trénera Ivana Galáda po nepresvedčivom výkone zaknihovali zaslúženú prehru.

Hodnotenie trénerov:

Jakub Dovalil, tréner ČR 21: "Mal som tu iba zo štyroch, ktorí hrajú v základnej zostave, ktorí boli doplnení širším okruhom adeptov. Tí futbalisti, ktorí tu boli prvýkrát, ma presvedčili - hrajú vo svojich kluboch pravidelne a ich tomu aj zodpovedá. Napriek zloženiu kádra sme podali dobrý výkon a naše víťazstvo bolo zaslúžené."

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Tento zápas proti Česku nám ukázal, že bolo veľmi dôležité ho odohrať. Určite nie som spokojný s výkonom mojich zverencov ani s výsledkom. V stretnutí sme sa dopustili viacerých chýb, ktorých sa musíme vyvarovať v blížiacich sa kvalifikačných dueloch. Nebudem hráčov kritizovať, urobíme však všetko preto, aby sme sa poučili z tohto duelu.“