AKTUALIZOVANÉ 23.22

Finále Európskej ligy si zahrajú Athletic a Atlético

Vo finále Európskej ligy UEFA 2011/2012 sa stretnú futbalisti španielskych klubov Atletica Madrid a Athletica Clubu.

Atlético Madrid je vo finále európskej pohárovej súťaže č. 2.(Zdroj: SITA/AP)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

BRATISLAVA. Vo štvrtkovej semifinálovej odvete zvíťazilo Atlético aj na ihrisku rivala z La Ligy Valencie CF 1:0. Bilbau sa podarilo vymazať manko 1:2 z prvého súboja na pôde portugalského Sportingu CP až v 88. minúte, keď potrebnú postupovú výhru 3:1 zariadil hrdina okamihu Fernando Llorente.

Finále je na programe 9. mája v Bukurešti.

Zverenci trénera Marcela Bielsu, ktorí v skupine vyradili bratislavský Slovan, išli do vedenia vo veľmi zaujímavou stretnutí na San Mames v 16. minúte, keď sa po priťuknutí hruďou od Fernanda Llorenteho dostal k zakončeniu Markel Susaeta a "koníčkom" otvoril skóre.

Tím kouča Ricarda Sa Pinta ale vyrovnal v 43. minúte, keď sa lopta po rohu a strele odrazila k Rickymu Van Wolfswinkelovi, ktorý rutinérsky prestrelil hradbu tiel - 1:1.

V nadstavenom čase prvého polčasu ale skvelou individuálnou akciou vyzval Llorente do zakončenia Ibaia Gonzalesa, ktorý sa pri zakončil nepomýlil. V druhom polčase sa hral tiež veľmi interesantný futbal, oba tímy nastrelili žrde, no o všetkom rozhodol vo štvrtok skvelý Llorente, keď v 88. minúte dostal loptu za chrbát brankára hostí.

Atlético si v prvom polčase na štadióne Mestalla držalo domácu Valenciu na dištanc, hoci tá sa snažila a mala územnú prevahu. Zahrávala väčšie množstvo rohových kopov, ale hostia odolávali.

V druhom polčase hosťujúci zverenci trénera Diega Simeoneho udreli v 60. minúte, keď po prihrávke Diega skóroval Adrian. Madridčanov oslabil v 79. minúte vylúčený Tiago, no víťazstvo a postup do finále si víťaz súťaže z roku 2010 ustrážil.