Plzeň zdolala Slaviu Praha 3:0

TASR|30. apr 2012 o 19:59

Viktoria Plzeň vyhral v pondelňajšej dohrávke 27. kola českej Gambrinus ligy doma pred 11.412 divákmi nad Slaviou Praha 3:0.

PLZEŇ. Český futbalový majster

Plzeň rozhodla zápas už do polčasu, ktorý vyhrala 3:0 aj vďaka gólu slovenského útočníka Mareka Bakoša, ktorý prekonal krajana v bráne "zošívaných" Kamila Čontofalského už v 9. minúte.

Na vedúci Liberec strácajú zverenci trénera Pavla Vrbu 5 bodov, na druhú Spartu Praha iba bod. Slavia Praha stále nemá istú záchranu medzi českou elitou.

Výsledok pondelkového stretnutia 27. kola Gambrinus ligy:

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0 (3:0)

Góly: 10. BAKOŠ, 18. a 44. Petržela, 11 412 divákov

Marián Čišovský odohral celý zápas, Marek Bakoš bol na ihrisku do 75. min a v 10. min otvoril skóre duelu. Michal Ďuriš a Tomáš Hájovský (všetci Plzeň) nefigurovali v zápise o stretnutí. Kamil Čontofalský odchytal celý duel, Róbert Cicman nenastúpil, Matúš Čonka (všetci Slavia) je zranený.