Švédi zdolali Nórsko 3:1

(Autor: SITA/AP)
SITA|4. máj 2012 o 22:46

Domáci favorit si v severskom dueli poradil s nepríjemnými Nórmi.

ŠTOKHOLM. Hokejisti Švédska zvíťazili v záverečnom stretnutí úvodného hracieho dňa 76. majstrovstiev sveta v S-skupine v Štokholme pred z polovice zaplnenou halou Globe nad Nórskom 3:1.

Švédi mali od prvej minúty súboj pod kontrolou, z množstva streleckých pokusov však využili len tri. Skóre otvoril v presilovke v 17. min Jakob Silfverberg.

Nóri 20 sekúnd po začiatku druhej časti hry vyrovnali Madsom Hansenom, ale už o 2 minúty neskôr vrátil favoritovi vedenie Marcus Kruger. V tretej tretine sa pri ďalšej presilovke presadil Loui Eriksson. Duel bol najmä súbojom švédskych hráčov s nórskym brankárom Larsom Haugenom.

Stretnutie spoločne so Švajčiarom Brentom Reiberom viedol Slovák Vladimír Baluška, na čiare im pomáhal ďalší slovenský arbiter Miroslav Valach.

Švédsko - Nórsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

S-skupina:

Góly: 17. Silfverberg (E. Karlsson, Jarnkrok), 23. Kruger (Hjalmarsson, Alfredsson), 45. L. Eriksson (Zetterberg, Alfredsson) - 21. Hansen (Skröder)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Reiber (Švaj.) - Semionov (Est.), Valach (SR), 7200 divákov

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédi zdolali Nórsko 3:1