Rusi vyhrali nad Lotyšmi 5:2, Malkin s dvoma gólmi

Lotyšskí hokejisti otvorili skóre duelu s Ruskom, potom sa však začali presadzovať ruské hviezdy. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. máj 2012 o 18:38

Pod vedením Malkina si favorit vybudoval náskok 4:1.

ŠTOKHOLM. Hokejisti Ruska zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na prebiehajúcich MS nad Lotyšskom 5:2 a do tabuľky štokholmskej B-skupiny si v piatok pripísali prvé tri body.

V stretnutí sa darilo najväčšej hviezde ruskej "zbornej" Jevgenijovi Malkinovi, ktorý prispel k výhre dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Zverenci trénera Zinetulu Biľaletdinova nastúpia v druhom zápase v nedeľu proti Nórsku, Lotyšov čakajú najbližšie, rovnako v nedeľu, Nemci.

Zápas mal potrebnú zápletku, keď sa v 12. minúte gólovo presadil Indrasis a poslal outsidera do vedenia. Rusi sa hľadali trochu dlhšie a k obratu im pomohli až v druhej tretine dve presilovky.

Po delovke Nikulina a zakončení Malkina (v zápase 2+1) po peknej kombinácii ovládli stretnutie favoriti.

Lotyši mohli ešte zauzliť v "rozdelenej" presilovke na začiatku tretej tretinu, ale Varlamov vytiahol zázračný zákrok.

S chuťou hrala najmä prvá Malkinova formácia a pod jeho vedením si favorit vybudoval náskok 4:1.

Cipulis ešte stihol manko znížiť, ale posledné slovo mal Kuznecov a Rusi zaslúžene nakročili do bojov o primát výhrou.

Výsledok B-skupina:

Lotyšsko - Rusko 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Góly: 12. Indrasis (Galvinš), 56. Cipulis (Pujacs, Bartulis) - 34. Nikulin (Prežogin, Malkin), 37. Malkin (Nikulin), 46. Malkin (Popov), 51. Popov (Perežogin, Kalinin), 57. Kuznecov. Rozhodcovia: Kaval (USA), Lewis (Kan.) - Dussureault (Fr.), Suominen (Fín.), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, K. Redlihs, Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš - Sprukts, M. Redlihs, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Džerinš, Meija - Berzinš, Štals, Jass

Rusko: Varlamov - Nikulin, Nikitin, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medvedev - Popov, Malkin, Perežogin - Širokov, Dacjuk, Kuznecov - Kuliomin, Tereščenko, Žerdev - Kokarev, Svitov, Ketov

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusi vyhrali nad Lotyšmi 5:2, Malkin s dvoma gólmi