Oficiálne zápas sledovalo takmer 4000 divákov.(Zdroj: SITA/AP)

• sobota 12. mája o 11.15 proti Bielorusku
  • nedeľa 13. mája o 19.15 proti Švajčiarsku
  • utorok 15. mája o 15.15 proti Francúzsku

USA - SLOVENSKO 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Faulk (Okposo, Slater), 39. Stastny (Pacioretty, Fowler) - 1. Graňák (L. Hudáček), 16. Radivojevič (Kopecký, Handzuš), 20. Sekera (Bližňák), 60. Šatan

USA: Howard - J. Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun, Crabb - Ryan, P. Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Palmieri - JT Brown, Dwyer, Thompson

Slovensko: Laco - Sekera, Baranka, Chára, Graňák, Starosta, Vydarený, Sersen - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - Šatan, Surový, Hudáček - Miklík, Mikúš, Tatar - Haščák, Bližňák, Bartovič

XXX Najlepšími hráčmi zápasu sú Stastny a Chára.

XXX Zápas sa skončil.

60. min. GÓL! Slováci vyhadzujú puk. Šatan dáva do prázdnej bránky!

59. min. Laco v pokoji rozohráva, Šatan pracuje za Howardom, Howard už na lavičke.

58. min. Američania v útočnom pásme, ale Slováci vyhodili puk mimo obranného pásma.

57. min. Bartovič s Miklíkom v prečíslení, Miklík nastrelil spojnicu na americkej bránke, čo potvrdil aj videorozhodca. Stav sa nemení.

57. min. Slováci nedávajú Američanom príležitosť vytvoriť si tlak.

56. min. Haščák v útoku, strieľa, získava buly v útočnom pásme.

55. min. Američania v obrovskej príležitosti, Atkinson sa prihnal pred Laca, ten chytá. Zakázané uvoľnenie Slovenska.

54. min. Naši už hrajú krátku presilovku, Sersen vystrelil od modrej, Howard podržal puk, máme buly v obrannom pásme USA.

55. min. Fowler sa dostal cez slovenských obrancov, hra je prerušená pre posunutú bránku.

53. min. Slováci za americkou bránkou, ale puk už získavajú Američania.

53. min. Slováci vyhrali vhadzovanie, Bartovič v oslabení v samostatnom nájazde, fauloval ho brankár Howard.

52. min. Budeme hrať v oslabení, Atkinsona fauloval Sekera.

51. min. Surový získal v strednom pásme puk, Šatan v šanci, Howard veľkú slovenskú príležitosť chytá.

49. min. Stastny nebezpečne vystrelil, ale opäť len do žŕdky. Američania naďalej pri Lacovej bránke.

48. min. Američania sa dobre bránia, Slováci sa nedostávajú k vážnym príležitostiam, USA v protiútoku, presilovka sa skončila.

47. min. Tatar s Vydareným v peknej akcii, ale Howarda neprekonávajú.

45. min. Chára strieľa, puk mimo bránky. Tatar v útoku, ale Američania mu berú puk.

45. min. Budeme hrať presilovku, Atkinson hokejkou trafil Cháru do tváre, máme až štvorminútovú výhodu.

SITA/AP

44. min. Radivojevič s Kopeckým v útoku, Radivojevičovu strelu tečovali Američania.

44. min. Slováci zovretí v obrannom pásme, nevieme sa oslobodiť. Butler strieľa, Laco puk odrazil, získali sme puk.

43. min. Američania nastrelili konštrukciu našej bránky, už máme puk.

42. min. Graňák získava puk, Slováci v obrannej tretine USA. Hudáček strieľa, Američania tečujú, zostávame v pásme.

41. min. Slováci začínajú aktívne napriek tomu, že hrajú v oslabení. Pacioretty tvrdo strieľa, ale Laco si berie puk.

XXX Tretia tretina sa začala.

Američanom pomohla presilovka

XXX Druhá tretina sa skončila.

40. min. Slováci pár sekúnd pred koncom tretiny pri Lacovi, brankár chytá ďalšiu nebezpečnú strelu.

40. min. Američania pokračujú v presilovke o jedného hráča, Radivojevič založil útok v oslabení, Kopecký strieľa, ale Howard v poslednej chvíli chytá.

39. min. GÓL! Stastny znižuje na 2:3.

SITA/AP

39. min. Buly sa bude opakovať, puk sa mal dotknúť siete. Američania vyhrali buly, hra je opäť prerušená, budeme hrať v oslabení 3 na 5, na trestnú ide Bartovič.

39. min. Prvé vylúčenie v zápase, Starosta ide za podrazenie na trestnú lavicu.

38. min. Hudáček vybojoval puk, nestihol prihrať Šatanovi, Šatan v ďalšej príležitosti, netrafil prázdnu bránku.

37. min. Graňák so Surovým idú dopredu, Surový tesne minul americkú bránku.

37. min. Pacioretty strieľa na Laca, Američania zostávajú v našom obrannom pásme.

35. min. Američania bojujú v rohoch klziska pri Lacovi, ale naši získavajú puk.

34. min. Bartovič získal puk, Slováci bojujú pri Howardovej bránke, ale Johnson zakladá americkú akciu. Atkinson sa dostal k odrazenému puku, Slováci stihli dostať puk mimo Atkinsonovho dosahu.

33. min. Faulk nepresne strieľa, Američania zatlačili slovenských hokejistov.

32. min. Graňák tvrdo vystrelil, puk sa odrazil, ale Slováci zostávajú pri Howardovi.

31. min. Haščák získava puk v strede klziska, Bližňák strieľa, Howard pozorný.

29. min. Američania zatlačili našich pri Lacovej bránke, gól nebol ani z Ryanovej tvrdej strely, Slováci sa konečne oslobodili.

28. min. Slováci sa presnými prihrávkami prepracovali k americkej bránke, ale Hudáčkovu strelu brankár zneškodnil. Laco na druhej strane vychytal ďalšie dve americké príležitosti.

27. min. Baranka zdiaľky vystrelil, ale Howard puk do bránky nepúšťa, Američania v protiútoku.

26. min. Bližňák potiahol útok, ale z akcie strela nebola, na druhej strane strieľa Butler.

25. min. Slater si vzal puk, strieľa, Laco je pozorný, Američania stále pri puku.

24. min. Radivojevič v úniku, ale Butler mu znemožnil zakončenie.

23. min. Palmieri nechránený strieľa na Laca, ten betónom vyráža, Bližňák na druhej strane útočí, strieľa aj Chára, ale Howard bez problémov chytá.

23. min. Tatar v príležitosti, Mikúš tesne minul bránku, Slováci dorážajú, ani zo Starostovej strely gól nebol.

22. min. Hudáček strieľa na Howarda, ale ten chytá. Buly pri americkom brankárovi.

21. min. Američania začali druhú tretinu aktívne, Stastny v príležitosti, ale Laco prikryl puk.

XXX Začala sa druhá tretina.

Slováci zaskočili favorita

XXX Prvá tretina sa skončila.

20. min. GÓL! Slováci zatlačili Američanov k vlastnej bránke, Bližňák nebezpečne vystrelil, Sekera sa dostal k odrazenému puku a prvýkrát na šampionáte skóruje.

SITA/AP

19. min. Starosta až pri Howardovi, ten pre istotu prikryl puk.

18. min. Baranka a Handzuš v príležitosti, nie je z toho gól.

17. min. Tatar okamžite pri Howardovi, ten je pozorný.

16. min. GÓL! Američania v útoku, Faulk prestrelil našich obrancov aj brankára Laca.

16. min. GÓL! Handzuš založil útok, Sekera s Radivojevičom v prečíslení a Radivojevič strieľa gól.

15. min. Bližňák dorážal puk, ale Howard dobre zakročil, Američania okamžite v protiútoku.

14. min. Tatar vyviezol puk takmer až k Howardovi, spolu s Mikúšom robili americkému brankárovi problémy, hra je však prerušená.

13. min. Radivojevič s Handzušom idú dopredu, ale Faulk zmaril akciu, Surový sa dostáva k puku, strieľa len tesne mimo Howardovej bránky.

12. min. Slováci po čase v obrannom pásme amerických hokejistov, ale tí si okamžite berú puk. Laco kontroloval Thompsonovu strelu.

11. min. Kopecký získal puk, ale Brown ho dostihol a Američania sú späť pred slovenskou bránkou, Stastny nebezpečne strieľa, Laco zostáva neprekonaný.

10. min. Američania strieľajú z buly, ale Slováci získavajú puk v strednom pásme, nie je z toho vážnejšia príležitosť.

9. min. Pacioretty to tiež skúša, ale už sme v útoku. Miklík nebezpečne strieľa, ale Howard zostáva pozorný.

8. min. Laco musel prvýkrát zasahovať, Johnsonovu strelu zlikvidoval.

6. min. Handzuš strieľa, Radivojevič pripravený pred bránkou Howarda, puk už na amerických hokejkách.

5. min. Tatar po krídle potiahol útok, ale Američania takmer v prečíslení, strieľajú mimo bránky.

4. min. Sekera strieľal na americkú bránku, gól z toho nebol, Slováci držia puk.

3. min. Američania sa snažia dostať k Lacovej bráne, ale Bližňák si berie puk a útočí, Američania však tečovali puk na sieť.

1. min. GÓL! Slováci začali aktívne, Hudáček sa dostal k puku a Graňák dotlačil puk do bránky, gól potvrdil aj videorozhodca.

Zápas sa začal.

XXX - Hokejisti oboch tímov nastúpili na ľad a počúvajú hymny.

XXX - "Handzuš nastúpi v prvom útoku s krídlami Radivojevičom a Kopeckým," hlásil dopoludnia tréner Vladimír Vůjtek. "Zloženie ďalších útokov nebudeme meniť."

XXX - V bráne sa v dueli s Fínskom (0:1) výborne predviedol Ján Laco a tak sa do nej postaví opäť.

XXX - Tím USA má na 76. MS za sebou dva zápasy, v prvom poradil s Francúzmi jasne 7:2 a v druhom v derby po predĺžení zdolal Kanadu (5:4)