Rusi stopercentní, Nemecko zdolali 2:0

(Autor: SITA/AP)
TASR|8. máj 2012 o 22:20

Hokejisti Ruska zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na MS, keď zdolali Nemecko 2:0 a s plným bodovým ziskom vedú spoločne so Švédskom tabuľku štokholmskej B-skupiny.

Hokejisti Ruska zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na prebiehajúcich MS, keď v utorňajšom zápase zdolali Nemecko 2:0 a s plným bodovým ziskom vedú spoločne so Švédskom tabuľku štokholmskej B-skupiny.

ŠTOKHOLM. Zverenci trénera Zinetulu Biľaletdinova nastúpia vo štvrtok 10. mája o 16.15 h proti Dánom, súperom Nemecka bude už v stredu 9. mája o 20.15 domáce Švédsko.

Nemcov po prekvapujúcej prehre s Lotyšskom hnala vpred túžba uchmatnúť body favorizovanému Rusku a zreálniť tak svoje šance na štvrťfinálovú účasť. S ich nádejami to vyzeralo solídne, pretože so "zbornou" dokázali držať krok v dueli, ktorý viedol z pozície hlavného arbitra Slovák Vladimír Baluška spolu s Fínom Bomanom.

Mimoriadne dôležitý moment z hľadiska ďalšieho vývoja sa udial v závere úvodnej tretiny, keď Žerdev 9 sekúnd pred klaksónom poslal Rusov do vedenia. Skóre sa dlho nemenilo, až v 51. minúte Terešenko potrestal vylúčenie Kruegera a zlomil odpor húževnato hrajúceho súpera.

Rusko - Nemecko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

B-skupina, Štokholm

Góly: 20. Žerdev (Medvedev, Malkin), 51. Terešenko (Širokov, Žerdev). Rozhodcovia: BALUŠKA (SR), Boman (Fín.) - Deduľa (Bielor.), Dussureault (Kan.), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rusko: Varlamov - Nikulin, Nikitin, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medvedev - Malkin, Popov, Perežogin - Dacjuk, Kuľomin, Kuznecov - Terešenko, Širokov, Žerdev - Svitov, Kokarev, Ketov.

Nemecko: Kočnev - Krueger, Schubert, Ondruschka, Fischer, Reul, Lavallee, Akdag, N. Goc - Hospelt, Tripp, Furchner - Kink, Kaufmann, Barta - Reimer, Ullmann, Gogulla - Greilinger, M. Goc, Pietta.