Tímovú časovku vyhral na Gire tím Garmin-Barracuda

SITA|9. máj 2012 o 17:41

Zamestnávateľ slovenského cyklistu Martina Velitsa - Omega Pharma-Quickstep obsadil piatu pozíciu.

VERONA. Tím Garmin-Barracuda vyhral stredajšiu 4. etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorou bola časovka družstiev na 32,2 km vo Verone.

Novým lídrom pretekov sa stal Litovčan Ramunas Navardauskas z víťazného tímu, ktorý vyzliekol z ružového dresu Taylora Phinneyho z tímu BMC, ktorý finišoval na 10. priečke s odstupom 31 sekúnd.

Druhú pozíciu v stredajšej etape obsadilo družstvo Kaťuša s 5-sekundovým odstupom na Garmin-Barracuda, tretia skončila Astana (+22 s).

Zamestnávateľ slovenského cyklistu Martina Velitsa - Omega Pharma-Quickstep obsadil piatu pozíciu. Počas štvrtého dňa sa prestížne preteky presunuli z Dánska do tradičného dejiska - Talianska.

Výsledky:

4. etapa (Verona - Verona, časovka družstiev na 32,2 km): 1. Garmin-Barracuda 37:04 min, 2. Kaťuša +5 s, 3. Astana +22, 4. Saxo Bank +22, 5. Omega Pharma-Quickstep +24 (v tíme aj Martin Velits), 6. Orica-GreenEdge +25, 7. Liquigas-Cannondale +26, 8. RadioShack-Nissan +28, 9. Sky +30, 10. BMC Racing +31.