Kazachovia prekvapili USA a zobrali im bod

(Autor: SITA/AP)
TASR|11. máj 2012 o 17:57

Kazachastan bol blízko k senzácii. Laxných Američanov dostal až do predĺženia, v jeho závere však rozhodol Faulk.

HELSINKI. Hokejisti USA zvíťazili v piatkovom zápase na 76. MS nad Kazachstanom 3:2 až po predĺžení a v tabuľke helsinskej A-skupiny majú 10 bodov.

Kazachstan, ktorý získal vôbec prvý bod na šampionáte, si zahrá už v sobotu o 20.15 miestneho času (19.15 SELČ) s Kanadou, Američania sa najbližšie stretnú v nedeľu (16.15/15.15) s domácim Fínskom.

Kazašskí hráči odolávali veľkému náporu favoritov až do 35. minúty, keď nedokázali zastaviť Browna, ktorý zatiahol puk do pásma, nakorčuľoval si pred bránku a otvoril skóre.

O štyri minúty neskôr ale vyrovnal Puškarjov po dobre zahranej presilovke. Američania sa dostali do vedenia opäť v 45. minúte po presnej strele Faulka, ale Kazachstan dokázal odpovedať aj druhýkrát.

V 56. minúte predviedol svoje individuálne kvality Žailauov a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe USA Faulk.

Kazachstan - USA 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

A-skupina:

Góly: 39. Puškarjov (Žailauov, Upper), 56. Žailauov (Puškarjov, Novopašin) - 35. Brown (Abdelkader), 45. Faulk (Goligoski), 65. Faulk (Pacioretty, Šťastný). Rozhodcovia: Levonen (Fín.), Lewis (Kan.) - Blumel (ČR), Schrader (Nem.), vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Kazachstan: Kolesnik - Novopašin, Šemelin, Jakovenko, Trošinskij, Savčenko, Litvinenko, Korabejnikov, Fadejev, Kolesnikov - Žailauov, Upper, Puškarjov - Krasnoslobodcev, Rymarev, Dudarev - Bumagin, Polišuk, Romanov - Voroncov, Spiridonov

USA: Bachman - Fowler, Johnson, Faulk, Goligoski, Petry, Butler, Braun - Ryan, Šťastný, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Brown - Dwyer, Crabb, Thompson - Smith