Michalovčanky začali finále víťazne

SITA|12. máj 2012 o 20:21

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali finálovú sériu o majstra Slovenska s Duslom Šaľa víťazstvom 34:25. Michalovčanky sa v sérii na tri víťazstvá ujali vedenia 1:0.

MICHALOVCE. Odveta sa hrá v nedeľu o 10.30 h opäť v Michalovciach. Ak by sa zopakoval scenár z predchádzajúcich finálových sérií medzi oboma tímami, Michalovčanky by o týždeň mali oslavovať titul.

Doteraz v piatich predchádzajúcich sériách víťaz prvého duelu neprehral ani v ďalších zápasoch a tešil sa z majstrovského titulu. Michalovčanky vo finále bojujú o piaty, Šaľa o desiaty titul. V najvyššej súťaži vyhrali Michalovčanky všetky tri tohtosezónne zápasy.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 34:25 (13:13) - stav série 1:0

WHI, národné play-off o majstra Slovenska:

Najviac gólov: Tregubovová 7/4,Wolingenová 6, Polláková a Szöllösiová po 5 - Szarková 9/3, Demajová a Bíziková po 4

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 1000 divákov

Zápas začali lepšie domáce hráčky, rýchlo si vypracovali štvorgólové vedenie. Hosťujúce hádzanárky zabojovali a do polčasu vyrovnali na 13:13. Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu, v 40. min vyhrávali už 22:17. Svoje vedenie Michalovčanky ešte zvýšili a dokráčali si po prvé víťazstvo.