Taliani opäť nedali gól, so Švédmi prehrali 0:4

(Autor: SITA/AP)
TASR|12. máj 2012 o 22:43

Taliani nedali gól už vo svojom štvrtom zo šiestich zápasov na svetovom šampionáte. Švédi si zabezpečili postup do štvrťfinále.

ŠTOKHOLM. Švédski hokejisti zdolali v sobotu na 76. majstrovstvách sveta v rámci "povinnej jazdy" súpera z Talianska 4:0 a definitívne tak potvrdili svoju účasť vo vyraďovacej fáze šampionátu.

"Tri korunky" nastúpili bez útočníka Johana Franzena, ale neúčasť skúseného hráča na ich predstavení proti Talianom badateľná nebola. V prvej tretine dominancia Švédov ešte evidentná nebola, ale v ďalšom priebehu si bez väčších problémov poradili s outsiderom a pohodlne si zveľadili víťastvo gólmi vo všetkých tretinách.

Švédi sa stretnú v poslednom dueli skupinovej fázy v utorok s Lotyšmi (20.15 SELČ). Tento duel však už môže byť pre Tre Kronor bez náboja v prípade, ak Rusi zdolajú v nedeľu Čechov. Za takéhoto scenára pôjdu zverenci Pära Martsa bez ohľadu na výsledok posledného zápasu do štvrťfinále z 2. miesta.

Taliani majú pred sebou už len súboj s Rusmi a fandenie obom zvyšným súperom Dánska na MS. Ak totiž Dáni získajú dva body pri očakávanej prehre Talianov so "zbornou", reprezentácia z Apeninského polostrova opustí elitnú kategóriu.

Taliansko - Švédsko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

B-skupina:

Góly: 6. Krüger (Karlsson, Alfredsson), 20. S. Kronwall (Landeskog), 26. Karlsson (Zetterberg), 42. Landeskog (Eriksson, Zetterberg). Rozhodcovia: Boman (Fín.), Bulanov (Rus.) - Morrison (USA), Semionov (Est.), vylúčení: 8:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Taliansko: Bellissimo (53. Tragust) de Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti, Hofer Scandella, Tudin, Ansoldi Fontanive, Rocco, Sirianni Felicetti, Egger, Iannone Edwardson, Bernard, de Toni

Švédsko: Fasth - S. Kronwall, Brodin, Hjalmarsson, Karlsson, N. Kronwall, Hedman, - Alfredsson, Persson, Hörnqvist - Stalberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Järnkrok, Silfverberg - Eriksson, Zetterberg

Domov»Hokej»Reprezentácie»Taliani opäť nedali gól, so Švédmi prehrali 0:4