Kližan prehral na challengeri v Prahe až vo finále

SITA|13. máj 2012 o 15:01

Martin Kližan si v Prahe na antukovom turnaji s dotáciou 85 000 dolárov vybojoval šek na 7200 eur a k tomu 60 bodov do renkingu.

PRAHA. Slovenský tenista Martin Kližan prehral v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour CNGvitall Prague Open by Noncore v Prahe s Argentínčanom Horaciom Zeballosom po veľkom boji 6:1, 4:6, 6:7 (6). Súboj trval 153 minút.

Dvadsaťdvaročný Bratislavčan si v Prahe na antukovom turnaji s dotáciou 85 000 dolárov vybojoval šek na 7200 eur a k tomu 60 bodov do renkingu, v ktorom sa momentálne nachádza presne na 100. pozícii.

Kližan v siedmom kariérnom finále na challengeroch na piaty triumf nedosiahol. So Zeballosom prerušil sériu troch víťazných súbojov o titul, tento rok sa už tešil v marockých mestách Rabat a Marrákeš. Kližana ešte v nedeľu popoludní čaká v Prahe aj finále štvorhry.

Martin Kližan s Igorom Zelenayom prehrali v Prahe aj v nedeľňajšom finále štvorhry s česko-argentínskou dvojicou Lukáš Rosol, Horacio Zeballos za 79 minút 5:7, 6:2, 10:12 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra - finále:

Horacio Zeballos (Arg.) - Martin Kližan (SR-6) 1:6, 6:4, 7:6 (6)

Kližan v prvom sete duelu so Zeballosom na dvorci dominoval, kvalitne podával i returnoval a robil minimum nevynútených chýb.

Vďaka takmer neomylnému forhendu dokázal dostať súpera pod tlak. Argentínčan veľa kazil najmä z bekhendu, pri dlhších výmenách od základnej čiary mu chýbala trpezlivosť. V druhom dejstve začal Zeballos účinne využívať stopbaly, od stavu 1:2 získal štyri gemy v rade a vynútil si tretí set.

Na jeho začiatku sa Argentínčan po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1, no Kližan následne otočil na 4:3 a za stavu 5:4 mal pri podaní súpera k dispozícii mečbal. Zeballos ho však odvrátil, sa stavu 5:6 i druhý a rozhodnutie napokon padlo až v tajbrejku.

V skrátenej hre otočil Kližan z 2:4 na 6:4 a mal ďalšie dva mečbaly. Argentínčan však následne získal štyri body a po úspešnom smeči sa tešil zo zisku titulu.

Štvorhra - finále:

Martin Kližan, Igor Zelenay (SR) - Lukáš Rosol, Horacio Zeballos (ČR, Arg.) 5:7, 6:2, 10:12 (zápasový tajbrejk).