Philadelphia vyhrala v Bostone, Oklahoma deklasovala Lakers

TASR|15. máj 2012 o 07:24

Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v noci na utorok v druhom zápase semifinále Východnej konferencie zámorskej NBA na palubovke Bostonu 82:81 a vyrovnali stav série na 1:1.

NEW YORK.

V úvodnom dueli semifinále Západnej konferencie uštedrili hráči Oklahoma City vysokú prehru Los Angeles Lakers 119:90 a v sérii vedú 1:0.

Lakers, ktorí sa z 1. kola prebojovali až po sedemzápasovej dráme s Denverom, pôsobili v Oklahome vyčerpaným dojmom. Domáci si už do polčasovej prestávky vytvorili 15-bodový náskok a tretiu štvrtinu odštartovali kanonádou trojok a smečov, ktorá ich nasmerovala až k vedeniu o 35 bodov.

Hráči Thunder sa pritom postarali o klubový rekord, keď po chybách prišli za celý zápas iba o štyri lopty. Oklahomu, ktorá po postupe z 1. kola odpočívala celý týždeň, ťahal najmä dvojzáprah Russel Westbrook (27 bodov, 9 asistencií) a Kevin Durant (25 bodov).

"Od polčasu sme boli na vlne a smerovali sme za víťazstvom. Vždy, keď hrá náš tím takýmto spôsobom, dáva nám to veľkú pravdepodobnosť víťazstva," tvrdil pre zámorských novinárov Westbrook. Tréner Lakers Mike Brown len skonštatoval: "Dnes sme dostali výprask. Nech si každý hovorí čo chce o tom, že sme mali v nohách sedemzápasovú sériu a že sme potom oddychovali len jeden deň, no toto je play off a od nás sa očakávalo, že dobre zahráme. Nestalo sa a dostali sme výprask." Aj druhý duel v noci na štvrtok sa uskutoční v Oklahoma City.

O tesné víťazstvo Philadelphie, ktorá sa už v prvom kole postarala o šok v podobe vyradenia víťaza základnej časti zo Chicaga, sa postaral Evan Turner, ktorý 40 sekúnd pred koncom zakončil dvojtakt donáškou a dostal hostí do vedenia. Boston sa v zostávajúcom čase snažil ešte o zvrat, alebo aspoň predĺženie, Sixers si ale udržali nervy na uzde a premenili všetkých šesť trestných hodov po taktických faulov Celtics.

Philadelphia vyhrala vôbec prvý zápas play off na palubovke Keltov od roku 1982 a to aj napriek tomu, že sa jej hráči dopustili až 19 chýb, po ktorých stratili loptu a v doskakovaní pod košmi hrali s domácimi iba druhé husle - 36:47. Tretí zápas budú v noci na štvrtok hostiť 76ers.

Boston - Philadelphia 81:82 - stav série: 1:1

Oklahoma City - LA Lakers 119:90 - stav série: 1:0

Domov»Halové športy»Basketbal»Philadelphia vyhrala v Bostone, Oklahoma deklasovala Lakers