V útoku sme hrali efektívne, v obrane bojazlivo

Slováci zdolali Francúzov tesne 5:4. Prečítajte si analýzu posledného zápasu našich hokejistov v základnej skupine 76. MS.

(Zdroj: SITA)
Zažite atmosféru MS v hokeji na vlastnej koži >>

Čím hokejisti potešili?

Streleckou efektivitou. Využili sme dve presilovky a premieňali sme šance. Obrancovia sa nebáli strieľať. Druhýkrát na turnaji sme dali päť gólov.

Čím hokejisti nepotešili?

Obranou a rozohrávkou. Rozohrávka je našim najväčším problémom na turnaji. Výrazne chýba Dominik Graňák. Obrancovia zbytočne držali puk, dva góly sme dostali po tom ako nás Francúzi pritlačili a naši hráči nevedeli vyhodiť puk. Takisto aj viacero útočníkov si nepokrývalo hráčov v obrannej tretine.

Kto hral z našich najlepšie?

Branko Radivojevič. Dal v tretej tretine dva rozhodujúce góly. Najmä pri prvom zakončil výborne, keď získal puk, nakorčuľoval si a skvele zakončil. Namiesto toho, aby prihrával na Kopeckého. Škoda, že netrafil na konci prázdnu bránku, zaznamenal by tak čistý hetrik. Veľmi dobre hrali aj Tomáš Kopecký s Michalom Handzušom, ktorí získali na konci množstvo pukov. Dobré momenty mal aj Andrej Sekera, prihrával na tri góly.

Kto hral z našich najhoršie?

Michal Sersen s Marcelom Haščákom. Prvý spravil zbytočný faul v prvej tretine, po ktorom sme dostali gól pri hre štyroch proti štyrom. Takisto pri treťom góle súpera nevyhodil puk. Haščák zas školácky stratil puk na modrej čiare pri druhom góle Francúzov. Svoj deň nemal ani dovtedy skvelý brankár Ján Laco.

Čo nám zápas ukázal?

„Sme strnulí. Proti súperom ako Kazachstan či Francúzsko hráme zbytočne bojazlivo a robíme chyby,“ reagoval po druhej tretine zápasu na otázku STV Michal Handzuš, čím vystihol našu hru. So súperom, ktorý by mal byť slabší, sa vedia naši hokejisti stále zbytočne trápiť.

Obrancovia hrali v obrane veľmi opatrne. Bolo vidieť, že sa boja, aby neafulovali. Sme však po piatich rokoch vo štvrťfinále, ktoré sme si za predchádzajúce výkony zaslúžili. Dôležité je, že si zahráme s istotou aj na olympiáde a na turnaji sme vyhrali piaty zápas za sebou.