V Nemecku hádzali svetlice, vbehli na trávnik, ničili ihrisko

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. máj 2012 o 08:00

Futbalisti Fortuny Düsseldorf síce vyhrali baráž, no o Bundesligu ich môže pripraviť vyčíňanie fanúšikov, ktoré šokovalo celé Nemecko.

BRATISLAVA. Futbalisti Fortuny Düsseldorf postúpili do najvyššej nemeckej súťaže, keď v barážovej odvete remizovali s Herthou Berlín 2:2 a v súčte oboch duelov zvíťazili 4:3.

Düsseldorf urobil dôležitý krok pri návrate do bundesligy v prvom zápase, v ktorom zvíťazil 2:1. Medzi elitou sa opäť predstaví po 15-ročnej absencii, v rámci ktorej sa prepadol až do štvrtej ligy.

Záver duelu poznačili oslavujúci domáci fanúšikovia, ktorí okrem hádzania svetlíc na ihrisko vnikli na trávnik ešte pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu Wolfganga Starka.

Ten dve minúty pred koncom nadstaveného času poslal oba tímy do kabín a stretnutie sa dohralo až po 20-minútovom prerušení.

Nemecký futbalový zväz už začal vyšetrovanie incidentu.

"S hrôzou sme si pozreli zábery. Takéto nezodpovedné správanie, ktoré vedie k ohrozeniu zdravia, musí byť potrestané. Naša komisia už začala incident vyšetrovať," píše sa vo vyhlásení DFB.

Hlavný rozhodca Wolfgang Stark musel stretnutie najskôr dvakrát prerušiť pre svetlice na ihrisku a v predposlednej zo siedmich minút nadstaveného času zase na ihrisko vtrhli domáci priaznivci predčasne oslavujúci postup do I. bundesligy.

Až po 10 minútach dal Stark pokyn k odohratiu zvyšných 90 sekúnd. Tréner Herthy Otto Rehhagel vyhlásil, že počas svojej 38-ročnej kariéry nezažil väčšiu "katastrofu".

Nemecká verejnosť teraz žiada pre klub exemplárny trest, a to aby Düsseldorf v nasledujúcej sezóne najvyššiu ligovú súťaž nehral.

Odveta baráže o postup do Bundesligy:

Fortuna Düsseldorf - Hertha Berlín 2:2 (1:1)

Góly: 1. Beister, 59. Jovanovič - 22. Ben-Hatira, 85. Raffael. ČK: 54. Ben-Hatira (Hertha).

/prvý zápas: 2:1, do bundesligy postúpila Fortuna/

Domov»Futbal»Nemecko»V Nemecku hádzali svetlice, vbehli na trávnik, ničili ihrisko