Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

New Jersey vyrovnalo sériu s Rangers na 1:1

Hokejisti New Jersey zvíťazili v druhom finále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade New Yorku Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Kovaľčuk oslavuje prvý gól zápasu.Kovaľčuk oslavuje prvý gól zápasu. (Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. O triumfe Devils rozhodol v úvode záverečnej tretiny David Clarkson. Slovenský útočník Marián Gáborík sa do kanadského bodovania nezapísal, na bránku hostí vyslal dve strely. Tretí zápas je na programe v sobotu o 19.00 SEČ už na opačnej strane rieky Hudson v New Jersey.

Devils zásluhou Kovaľčuka už v prvej tretine ukončili nepriestrelnosť brankára jazdcov Henrika Lundqvista. Po prestávke domáci vyrovnali po kurióznom góle z hokejky Marca Staala. Jeho strelu odklonil brániaci Bryce Salvador na zadný mantinel, odtiaľ sa však puk odrazil do nohy i ruky hosťujúceho gólmana Martina Brodeura a dotiaľ putoval za bránkovú čiaru.

Skúsený, už 40-ročný brankár diablov sa však rýchlo otriasol a hoci do konca zápasu ešte raz inkasoval počas oslabenia, svojimi 23 zákrokmi sa významne podieľal na vyrovnaní série.

"Človek to musí v takýchto situáciách zo seba rýchlo striasť. Ale musím sa priznať, že som pri tom góle prevrátil očami," povedal po zápase zámorským médiám Brodeur, na ktorého nedal dopustiť ani autor víťazného gólu David Clarkson. "Marty bol počas celej sezóny neuveriteľný a jeho zákroky v play off a obzvlášť zo série s Floridou sú príčinou, prečo sme teraz vo finále konferencie."

Clarkson si pripísal tretí gól v nadstavbe, všetky tri pritom znamenali pre jeho tím víťazstvo. Brodeura vychvaľoval aj strelec úvodného gólu Iľja Kovaľčuk. "Bol úžasný. Postaral sa o niekoľko kľúčových zákrokov a potvrdil, že je najlepším brankárom všetkých čias."

Devils na svoj prvý gól v sérii pri plnom počte hráčov na ľade čakali takmer 100 minút. V ukončení streleckej mizérie súpera mal prsty hlavne Gáborík, ktorý v závere druhej časti stratil puk a z protiútoku hostia nezaváhali, keď Ryan Carter zmenil smer Salvadorovej strely za Lundqvistov chrbát. Slovenský útočník sa už do konca druhej časti nedostal na ľad a v poslednej tretine strávil na ľade iba tri minúty a sedem sekúnd.

NY Rangers . New Jersey 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) - stav série: 1:1

Góly: 23. Staal, 33. Kreider - 14. Kovaľčuk, 39. Carter, 43. Clarkson