Hagara získal miestenku do Londýna, vyhral finále C1 na 200 m

TASR|17. máj 2012 o 16:33

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara získal miestenku na OH 2012 v Londýne, keď na dodatkovej európskej kvalifikácii v Poznani suverénne triumfoval v C1 na 200 m.

POZNAN. Finálovú jazdu poznačili dva uliate štarty, no Hagaru to nevyviedlo z miery, od úvodných metrov sa usadil a čele a vedúcu priečku si udržal až do cieľa.

Do Londýna postúpil aj druhý Ír Andrziej Jezierski. Na olympijskom kanáli v Etone sa tak predstavia štyri slovenské lode.

Na vlaňajších MS v Szegede vybojovali Slováci sedem olympijských miesteniek - Erik Vlček s Petrom Gellem v K2 na 1000 m, Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou v K2 na 500 m a štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Vlček, Juraj Tarr na kilometri.

Domov»Ďalšie športy»Hagara získal miestenku do Londýna, vyhral finále C1 na 200 m