AKTUALIZOVANÉ 17.30

Hádzanárky Michaloviec majú piaty titul

(Zdroj: SITA)

ŠAĽA. Vláda Iuventy Michalovce nad ženskou hádzanou na Slovensku potrvá ešte minimálne jednu ďalšiu sezónu.

Obhajkyne majstrovskej trofeje zdolali aj v treťom zápase finálovej série slovenského play off WHIL Slovan Duslo Šaľa 30:21 a získali už piaty titul. Od finálového súpera, rekordného najúspešnejšieho tímu samostatnej éry, ho delia ešte štyri primáty.

Súčasné zverenky bývalého šalianskeho trénera Packu, ktorý oslávi v stredu šesťdesiatiny, začali podstatne lepšie, skvele bránili a vyzývateľky vyznievali v hre na postavenú obranu pasívne a úplne bezzubo. Iuventa rýchlo viedla 2:0, kontrovala až v 7. minúte po brejku Trochtová.

Proti hosťujúcemu tímu s jednoznačnou výškovou prevahou sa domácim útočilo ťažko, no po desiatich minútach sa po ojedinelej kombinácii presadila Trochtová. Následne to vyšlo aj Czanikovej a Šaľa po prvý raz viedla 4:3.

Trehubová faulovala strieľajúcu Pilekovú a tá síce aj tak premenila, ale následnú presilovku ale Šaľa prehrala 0:2. Hneď potom z brejku pridala Szöllösiová ďalší gól a obhajca opäť viedol o dva (7:5). Geričová z druhej vlny zvýšila na rozdiel troch a domáci tréner Michal Lukačín bral tajm.

Trochtová síce na pivote znova uspela, no presne mierila aj na druhej strane po peknom prieniku Tobiašová. Obraz hry sa nemenil ani v závere prvého dejstva, útoky Šale stroskotávali jeden za druhým na michalovskej obrane, alebo v lepšom prípade na skvelej Kudročovej, a hostky naopak s kontrami neotáľali.

Szarková mohla dve minúty pred sirénou znížiť na dva góly, no nedala sedmičku a udrelo na opačnej strane po strele Trehubovovej (8:12). Ukrajinská opora gólom zo sedmičky ukončila skóre prvého polčasu a dala svojmu tímu pohodlný šesťgólový náskok.

Po obrátke neprišiel žiadny tlak domácich, Bérešová síce previedla nádherné spracovanie dlhej lopty od Grandtnerovej na končekoch prstov a v páde prekonala Kudročovú, no Michalovčanky sa na opačnej strane presadzovali podstatne jednoduchšie.

V 41. mninúte Wollingerová stiahla letiacu Pilekovú a obe sa museli porúčať z palubovky - domáca so zraneným ramenom a hosťujúca s dvojminútovým trestom. Ani v oslabení Iuventa súperky do žiadnej stíhacej jazdy nepustila a pohodlne strážila šesťgólový odstup. Naopak brzdiť musel Lukačín a keď jeho tím prehrával už o osem (16:24), bral znovu oddychový čas.

Osud súboja i celej série bol už spečatený, a tak si domáci dovolili poslať na sedmičku dlhodobo zranenú Bahýlovú, ktorá sa mohla potešiť aspoň gólom. Do hľadiska v Mestskej športovej hale až pätnásť minút pred koncom dorazili aj michalovskí fanúšikovia, ktorým sa na ceste na západ pokazil autobus. A práve včas, lebo na palubovke už bolo jasné, že oslavovať budú ich obľúbenkyne...