Futbalisti Myjavy postúpili do Corgoň ligy

Myjava sa stala víťazom druhej najvyššej futbalovej súťaže ako nováčik.

Matej Kochan (vľavo) z Podbrezovej a hráč Myjavy Ondrej Neoveský.(Zdroj: TASR)
Zažite skvelú atmosféru Borussia vs. Bayern naživo>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti TJ Spartak Myjava získali ako nováčik v predstihu celkové prvenstvo v druhej najvyššej súťaži 2011/2012 a tým aj jedinú miestenku do nastávajúceho ročníka Corgoň ligy.

"Kopaničiari" si vybojovali právo štartu medzi slovenskou elitou v stredajšom dueli predposledného 32. kola II. ligy, keď na trávniku svojho najväčšieho súpera ŽP Šport Podbrezová remizovali 1:1.

Postup zariadil gól tínedžera Joríka

Pred nedeľňajšími zápasmi záverečného 33. kola majú Myjavčania ako líder tabuľky 68 bodov a pred druhými v poradí "železiarmi" nedostižný šesťbodový náskok.

O definitívny triumf v druholigovej súťaži sa postaral v stredu večer iba 18-ročný Matúš Jorík, ktorý v 90. min stanovil konečný nerozhodný výsledok. Predtým sa v tomto šlágri presadil v 22. min útočník Podbrezovej Hector Tubonemi.

Pre futbalistov Myjavy je to premiérová účasť medzi slovenskou elitou. Pritom tím TJ Spartak účinkoval v uplynulej sezóne 2010/2011 podľa hierarchie iba v tretej najvyššej domácej súťaži.

Zostupujú Lučenec a Petržalka

Zverenci trénera Ladislava Hudeca boli najúspešnejší už v jesennej 18-kolovej časti II. ligy, ktorú vyhrali so sedembodovým náskokom pred Podbrezovou. V jarnej časti si v doterajších štrnástich odohraných dueloch pripísali 26 bodov za šesť víťazstiev a osem nerozhodných výsledkov (skóre 30:10) a zaslúžene triumfovali.

Už minulý týždeň v stredu (16. 5.) sa rozhodlo o dvojici zostupujúcich mužstiev. Druholigovú spoločnosť opúšťajú minimálne na jednu sezónu FK LAFC Lučenec a FC Petržalka 1898.

"Sme neskutočne šťastní. Už sme žartovali, že sme ako Manchester City, ktorý získal anglický titul tiež v posledných sekundách. Bol to dramatický zápas a my sme chceli urobiť všetko preto, aby sme už spečatili postup v Podbrezovej a nemuseli oň bojovať v poslednom zápase. Vyrovnali sme po peknom góle juniora Joríka, ktorý bol dnes náš žolík," povedal pre TASR tréner Hudec.

V šanti hostí sa postup medzi slovenskú elitu tradične oslavoval šampanským a bude sa aj počas cesty domov: "Bude to dlhá cesta. Tradične sa zastavíme na pumpách. V poslednom zápase proti Dubnici v Turej Lúke nám naše vedenie určite pripraví nejaké ďalšie oslavy," dodal kouč, ktorý pôsobil v najvyššej súťaži na lavičke Senice aj Trenčína, viedol aj práve Podbrezovú či Dunajskú Stredu. Skúsenosti má aj z pôsobenia v zahraničí zo Saudskej Arábie.

II. liga 2011/2012 - 32. kolo:

FO ŽP Šport Podbrezová - TJ Spartak Myjava 1:1 (1:0)

Góly: 22. Tubonemi - 90. Jorík, ŽK: 52. Greško, 59. Čekovský, 77. J. Nosko - 61. Zd. Štrba, 66. Peter Ďuriš, 77. Ulrich, rozhodovali: Glova - Brendza, Hrdlička, 1212 divákov

Od úvodu obe mužstvá dokazovali, že sa hrá šláger celej jarnej časti II. ligy. Domáci si v prvom polčase vypracovali niekoľko gólových príležitostí a v 22. min po akcii Harvilka otvoril skóre hlavou Tubonemi. Hostia pred polčasovou prestávkou zatlačili, no gólovo sa nepresadili.

V druhom polčase sa hostia sa snažili dosiahnuť gól znamenajúci postup, no domáci im to dôslednou defenzívou znemožňovali. Rozhodujúci moment prišiel v 90 min, keď po brejku dosiahol vyrovnávajúci a zároveň postupový gól Jorík.

Ďalšie výsledky:

MFK Dubnica - MFK Ružomberok "B" 1:2 (1:0)

MŠK Rimavská Sobota - FK LAFC Lučenec 2:1 (1:0)

FC Petržalka 1898 - MFK Dolný Kubín 1:2 (0:1)

MFK Zemplín Michalovce - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0

ŠK SFM Senec - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)

Tabuľka II. ligy:

1. TJ Spartak Myjava 32 19 11 2 61:15 68 - isté celkové prvenstvo a miestenka do Corgoň ligy 2012/2013

2. FO ŽP Šport Podbrezová 32 17 11 4 51:18 62

3. MFK Dolný Kubín 32 15 6 11 41:38 51

4. ŠK SFM Senec 32 13 11 8 40:30 50

5. MŠK Rimavská Sobota 32 13 8 11 42:42 47

6. MFK Ružomberok "B" 32 12 8 12 42:39 44

7. MFK Dubnica 32 10 13 9 31:28 43

8. MFK Zemplín Michalovce 32 12 7 13 37:44 43

9. FK Bodva Moldava nad Bodvou 32 8 15 9 27:34 39