Cibulková prehrala v Bruseli v štvrťfinále

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
TASR|24. máj 2012 o 19:33

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji WTA v Bruseli.

BRUSEL. Ako nasadená štvorka napriek skvelému úvodu podľahla Rumunke Simone Halepovej v troch setoch 6:0, 4:6 a 3:6. Za stavu 0:3 v rozhodujúcom dejstve zápas takmer na dve hodiny prerušili pre dážď.

Halepová odplatila Cibulkovej vlaňajšiu prehru z trávy v holandskom Hertogenboschi, v semifinále nastúpi proti Švédke Sofii Arvidssonovej. Slovenská jednotka si z Bruselu odnáša prémiu 16.375 dolárov a 120 bodov do svetového rebríčka WTA. Turnaj v belgickej metropole bol pre Cibulkovú poslednou generálkou na grandslamový Roland Garros v Paríži.

Cibulková v prvom sete duelu s Halepovou na dvorci dominovala, keď trikrát prelomila podanie Rumunky a uštedrila jej "kanára". Finalistka turnaja v Barcelone hrala aktívne, neustále tlačila súperku do defenzívy a výmeny často zakončovala víťaznými forhendami do odkrytej časti kurtu. Cibulková dobre čítala hru, viackrát účinne uplatnila stopbaly.

Na začiatku druhého dejstva Halepová pritvrdila, v treťom geme po víťaznom bekhendovom longlajne Cibulkovú po prvý raz brejkla a ujala sa vedenia 2:1.

Slovenka síce bleskovo kontrovala rebrejkom, potom však dvakrát za sebou stratila podanie a Halepová si vynútila tretí set.

Hneď na začiatku rozhodujúceho dejstva Rumunka po štyroch skvelých bekhendoch po lajne zobrala Cibulkovej podanie a po ďalšom brejku si vybudovala náskok 3:0.

Halepovú však zastavila v rozlete následná ďažďová prestávka, ktorá trvala takmer dve hodiny. Po návrate na dvorec Cibulková dvomi čistými hramiznížila na 2:3. Halepová však potom získala tri gemy v rade a zabezpečila si postup do semifinále. Za stavu 5:3 premenila pri podaní Cibulkovej v poradí tretí mečbal.