Štvorkajak skončil v Duisburgu vo finále šiesty

V B-finále K1 žien na 500 m obsadila Ivana Kmeťová druhé miesto.

DUISBURG. Novozložený slovenský štvorkajak Juraj Tarr, Erik Vlček, Peter Gelle a Marek Krajčovič skončil vo finále na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu na šiestom mieste.

Slováci, ktorí sa do deväťčlenného finále prebojoval priamo z rozjázd, figurovali po štvrtine pretekov na siedmej priečke, vzápätí predstihli Nemcov aj Bielorusov a piaty boli na 500 aj 750 m.

V závere však boli bieloruskí reprezentanti nad ich sily a v cieli ich súperi predstihli o 126 tisícin sekundy. Víťazstvo si vybojovali Česi pred Dánmi a Rusmi.

Štvorkajak nastúpil na pretekoch v Duisburgu prvýkrát v tomto zložení, keďže Michala Riszdorfera vedenie z výkonnostných dôvodov nenominovalo. Na rozhodnutie zareagoval aj Richard Riszdorfer a do Nemecka sa rozhodol necestovať. Vedľa Tarra a Vlčeka tak dostali šancu Gelle a Krajčovič.

O 15.55 h absolvuje rozjazdu na 200 m slovenský dvojkajak Peter Gelle, Erik Vlček.

V sobotňajšom B-finále K1 žien na 500 m obsadila Ivana Kmeťová druhé miesto a v celkovej klasifikácii jej patrí 11. priečka. Ďalšia kajakárka SR Martina Kohlová skončila rovnako v B-finále na poslednej deviatej pozícii. Pred Kmeťovou dopádlovala iba Bridgitte Hartleyová z Juhoafrickej republiky.

Dvojica Kmeťová, Kohlová sa v sobotu popoludní predstaví v rozjazdách K2 žien na 500 m. Predpoludním do hry v B-finále C1 mužov na kilometrovej trati zasiahol Matej Rusnák, klasifikovali ho v ňom na druhej pozícii s viac ako trojsekundovým odstupom za víťazom Sergejom Jemeľanovom z Kazachstanu.

Rusnáka čaká v nedeľu o 13.25 h finále C1 mužov na 500 m.