Cibulková aj Kližan postúpili na Roland Garros do 2. kola

(Autor: SITA/AP)
TASR|28. máj 2012 o 13:03

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

PARÍŽ. Semifinalistka z roku 2009 si v úvodnom kole ako nasadená pätnástka poradila s domácou Francúzkou Kristinou Mladenovičovou hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:1. Jej ďalšou súperkou bude Američanka Vania Kingová, s ktorou vlani prehrala v 1. kole. Cibulková má už teraz istú prémiu 28.000 eur a 100 bodov do svetového rebríčka WTA.

Slovenská jednotka hneď v úvodnom geme stratila vlastné podanie, v ďalších minútach však ovládla antukový dvorec Suzanne Lenglenovej, získala päť hier v rade a prvý set sa stal jej korisťou.

Mladenovičová, ktorá pred dvomi rokmi vyhrala juniorku na Roland Garros, za stavu 1:4 požiadala o medical time out pre problémy s chodidlom a užila tabletku proti bolesti.

Cibulková aj v druhom sete pokračovala v kvalitnom koncentrovanom výkone, vďaka nátlakovej hre dvakrát prelomila súperkino podanie a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Kližan postúpil do 2. kola, jeho súper skrečoval

Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Jeho súper v úvodnom kole Kanaďan Frank Dancevic zápas za stavu 0:4 v prvom sete skrečoval.

Ďalším súperom Kližana, ktorý štartuje v seniorskej hlavnej súťaži na antukovom vrchole sezóny prvýkrát, bude Francúz Nicolas Mahut. Domáci hráč v nedeľu vyradil bývalú svetovú jednotku Američana Andyho Roddicka.

Beck prehral v 1. kole s Kubotom

Slovenský tenista Karol Beck neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Zverenec trénera Jána Krošláka prehral s Poliakom Lukaszom Kubotom v troch setoch 5:7, 2:6 a 5:7. Zápas v nedeľu prerušili za stavu 4:4 v treťom sete pre tmu.

Beck tak ani na piaty pokus neprešiel v hlavnej súťaži na antukovom vrchole sezóny cez prvú prekážku. Začiatok zápasu mu pritom vyšiel, po brejku v siedmom geme viedol 4:3, no Kubot hneď vzápätí kontroval rebrejkom a v koncovke setu slávil úspech.

V druhom dejstve Kubot na dvorci dominoval. V treťom sete Beck vyrovnal z 2:4 na 4:4, no v pondelňajšej dohrávke ťahal za kratší koniec, keď za stavu 5:6 neudržal podanie.