Angličania zdolali Belgicko 1:0 gólom Welbecka

Danny Welbeck.
Danny Welbeck. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. jún 2012 o 20:13

Vo veľmi tvrdom zápase plnom faulov odišiel predčasne z ihriska Gary Cahill. Zranil sa aj John Terry.

VARŠAVA. Anglickí futbalisti v prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy zdolali v sobotu na trávniku londýnskeho Wembley Belgicko 1:0.

O jediný gól duelu sa postaral v 36. minúte zápasu Danny Welbeck, ktorý tým zvýšil svoje šance na to, aby mu patrilo miesto v základnej zostave Albiónu na európskom šampionáte.

Radosť z víťazstva však Angličanom čiastočne pokazili zranenia Garyho Cahilla a Johna Terryho.

Welbeck, ktorý oblieka dres Manchestru United zužitkoval prihrávku Ashleyho Younga. Mladík sa zároveň vo veku 21 rokov a 189 dní stal najmladším hráčom Anglicka ktorý skóroval, od presného zásahu Thea Walcotta v roku 2008.

Tréner Roy Hodgson veľmi potrebuje kvalitného strelca, keďže Wayne Rooney si nezahrá v prvých dvoch zápasoch skupiny proti Francúzsku a Švédsku.

Po problémoch v strede poľa, kde zo zostavy vypadli Gareth Barry a Frank Lampard, sa kouč musí obávať aj o defenzívu. Vo veľmi tvrdom zápase plnom faulov totiž predčasne z ihriska odišiel Gary Cahill.

Podrobil sa röntgenovému vyšetreniu brady, keďže v prvom polčase ho hráč súpera strčil do brankára Joea Harta a zápas sa pre neho skončil.

Dvadsať minút pred koncom duelu sa zranil aj John Terry, ktorého zradila kolenná šľacha.

Sľubný výkon podal 18-ročný mladík Alex Oxlade-Chamberlain, ktorý sa vo svojom druhom reprezentačnom zápase uviedol niekoľkými peknými akciami na ľavom krídle.