Kings zdolali Devils aj tretíkrát, sú zápas od Stanley Cupu

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|5. jún 2012 o 04:46

Hokejisti Los Angeles sa výrazne priblížili k triumfu v NHL, keď vyhrali tretí finálový zápas nad New Jersey 4:0.

BRATISLAVA. Spanilá jazda play off v podaní Los Angeles pokračuje. Zdá sa, že New Jersey kalifornský klub definitívne zlomil, keď vyhral doma bez problémov 4:0.

Po bezgólovej prvej tretine si Kings vypracovali rozhodujúci náskok v druhej po góloch Martineza a Kopitara. Hostia sa snažili vyrovnať, ale do tretej tretiny nevyužili šesť presilových hier, domáci nemali za štyridsať minút ani jednu. Podržal ich však skvelý brankár Jonathan Quick.

Definitívny zlom v zápase prišiel v poslednej dvadsaťminútovke, na ktorej začiatku využil Jeff Carter presilovku a diváci v zaplnenom Staples Centre začali skandovať: "My chceme pohár." Ich hokejisti sa im odvďačili štvrtým gólom, ktorý strelil Justin Williams.

Devills sa snažili dokonca zápasu ešte niečo s výsledkom urobiť, ale narážali na skvelého Quicka, ktorý pochytal všetkých ich 22 striel a pripísal si tretie čisté konto v tohtoročnom play off a pätnástu výhru.

"Sme sebavedomí, ale vieme, že na pohár potrebujete štyri výhry. Ostávame sústredení a pokračujeme v našej hre," povedal pre nhl.com center Anže Kopitar, ktorý zaznamenal v zápase gól a asistenciu.

"Je to veľký triumf. Ďalší zápas bude najťažší v celej sérii, o to viac sa musíme sústrediť," pokračoval krídelník LA Dusin Penner.

"Vieme, že sme blízko a určite sa už nechceme vracať do lietadla," dodal s úsmevom útočník Justin Williams.

Kings sa ujali aj za pohľadu dvoch veľkých legiend NHL Wayna Gretzkého a Marka Messiera vedenia v sérii 3:0. O premiérovom zisku Stanleyho pohára môžu rozhodnúť už v noci zo stredy na štvrtok.