AKTUALIZOVANÉ 16.50

Cibulková na Roland Garros vypadla vo štvrťfinále

Slovenská tenistka hladko prehrala vo štvrťfinále s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Ako nasadená pätnástka prehrala so šestkou "pavúka" Austrálčankou Samanthou Stosurovou za 1:25 h v dvoch setoch 4:6 a 1:6.

Cibulková až do utorka nestratila na tohtoročnom antukovom vrchole ani set a v osemfinále vyradila svetovú jednotku Bielorusku Victoriu Azarenkovú. Na centrálnom dvorci Philippa Chatriera však nenašla účinnú protizbraň na šampiónku US Open, ktorá ťažila z kvalitného podania a drvivého forhendu. Cibulkovej grandslamovým maximom zostáva semifinále Roland Garros z roku 2009. Z francúzskej metropoly si odnáša prémiu 155.000 eur a 500 bodov do svetového rebríčka WTA.

Zverenkyňa Davida Taylora Stosurová si v semifinále zmeria sily s Taliankou Sarou Erraniovou, ktorá v utorok prekonala nemeckú ľaváčku Angelique Kerberovú za 99 minút 6:3, 7:6 (2).

Slovenská tenistka by sa podľa predbežných prepočtov agentúry SITA mohla posunúť na jedenáste miesto, môžu však klesnúť aj na dvanáste alebo trináste miesto.

Austrálčanka lepšie zvládla kľúčové momenty

Cibulková po prehre so Stosurovou priznala, že Austrálčanka lepšie zvládla kľúčové momenty. "Pri dôležitých stavoch zahrala Sam veľmi veľa winnerov a veľakrát trafila loptičku presne na čiaru. V prvom sete za stavu 5:4 som nevyužila tri brejkbaly, v druhom dejstve za stavu 1:0 ďalšie tri a už sa mi nepodarilo zastaviť rozbehnutú súperku. Až do konca zápasu potom Samanthe vychádzalo všetko, na čo siahla," povedala Cibulková pre akreditované médiá.

Stosurová po postupe do semifinále netajila spokojnosť. "V posledných štyroch rokoch sa mi v Paríži darí. Tretíkrát som v semifinále a vo štvrtok urobím všetko pre to, aby som si druhýkrát zahrala vo finále. Milujem hrať na Roland Garros a po dnešnom víťazstve mám k Parížu ešte pozitívnejší vzťah."

Dominika Cibulková - Samantha Stosurová 4:6, 1:6

Zápas sa začal o 14.10, v prvom geme podáva Dominika Cibulková, prvú loptičku získala Austrálčanka.

1:6 Po necelej poldruha hodine zápasu premenila Stosurová svoj prvý mečbal.

1:5 Austrálčanka potvrdila aj druhý brejk v druhom sete.

1:4 Stosurová získava dvojitý brejk, od víťazstva ju delia dve hry.

1:3 Austrálčanka vedia vďaka čistej hre pri svojom podaní v druhom sete už 3:1.

1:2 Stosurová opäť brejka Slovenku, na brejky vedie 3:1.

1:1 40:0 viedla Cibulková v druhej hre druhého setu, prehrala 5 loptičiek v rade a celú hru.

1:0 Slovenka hladko vyhrala prvú hru druhého setu.

--------------------------------------------------

4:6 Slovenka v poslednej hre prvého setu nevyužila tri brejkbaly, zatiaľčo Stosurová využila prvý setbal.

4:5 Hladko získaná hra v podaní Cibulkovej, Stosurová získala len jednu loptičku.

3:5 Cibulková dokázala prvýkrát preraziť podanie Austrálčanky.

2:5 Stosurová vyhrala dôležitú hru v prvom sete. Cibulková prehrala 4 hry za sebou.

2:4 Prvú možnosť vziať Austrálčanke podanie Cibulková nevyužila. Stosurová vedie o dve hry.

2:3 Cibulková prehrala hru počas svojho podania, Austrálčanka prvýkrát v zápase vedie.

2:2 Opäť hladko získaná hra počas podania Austrálčanky.

2:1 Austrálčanka získala v tretej hre prvého setu dve loptičky.

1:1 Stosurová hladko získala hru pri svojom podaní, Cibulková uhrala len jednu loptičku.

1:0 Cibulková vyhrala pri svojom podaní prvú hru.