Slovenka postúpila do finále junioriek na Roland Garros

(Autor: TASR)
TASR|8. jún 2012 o 12:43

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do finále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

PARÍŽ. Zverenka trénera Milana Martinca si v semifinále na parížskej antuke poradila s Nemkou Antoniou Lottnerovou v dvoch setoch 7:5, 6:1 a dosiahla životný úspech.

Jej finálovou súperkou bude v sobotu víťazka duelu medzi druhou nasadenou Lottnerovej krajankou Annikou Beckovou a dvanástkou "pavúka" Estónkou Anett Kontaveitovou.

Schmiedlová môže pre slovenský tenis vybojovať šiesty grandslamový titul v juniorskej kategórii v ére samostatnosti. Henrieta Nagyová v roku 1994 po boku bývalej svetovej jednotky Švajčiarky Martiny Hingisovej vyhrala štvorhru na Roland Garros.

V roku 2006 sa V Paríži zo zisku cennej trofeje vo dvojhre tešil Martin Kližan, v septembri 2007 triumfovala v singli na US Open Kristína Kučová. V roku 2010 vyhrali štvorhru dievčat na Australian Open Jana Čepelová so Chantal Škamlovou, vlani v Melbourne uspeli v debli Filip Horanský s Čechom Jiřím Veselým.

Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s Lottnerovou a po brejku v šiestom geme sa ujala vedenia 4:2. Nemka v ďalších minútach otočila na 5:4 a išla podávať na víťazstvo v sete. Schmiedlová však potom získala tri gemy v rade a úvodné dejstvo sa stalo jej korisťou.

Druhý set bol už jasnou záležitosťou 17-ročnej členky Národného tenisového centra. Po dvoch brejkoch si Schmiedlová vybudovala náskok 5:0 a v siedmom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Schmiedlová po triumfe nad Lottnerovou žiarila spokojnosťou. "Postúpiť do finále juniorky na Roland Garros je úžasný pocit. Zápas proti Lottnerovej bol oveľa ťažší, ako ukazuje konečný výsledok. Na začiatku to nebolo celkom ono, no postupne som sa dostala do správneho tempa a v druhom sete som hrala o triedu lepšie. Na dvorci dosť fúkalo a nebolo to ľahké, no zvládla som to. Lottnerová má iba 15 rokov, je to však dobrá hráčka. V prvom sete kládla tuhý odpor, v druhom robila predsa len viac chýb," povedala Schmiedlová.

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Antonia Lottnerová (Nem.) 7:5, 6:1