Volejbalisti vyhrali nad Gréckom 3:1

(Autor: SITA)
SITA|8. jún 2012 o 20:15

Slovenskí volejbaloví reprezentanti výborne vstúpili do tretieho turnaja A-skupiny Európskej ligy v izraelskom meste Raanana.

RAANANA. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho st. vyhrali nad Gréckom 3:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

V sobotu sa Slováci stretnú v hale Metrowest Sport Palace od 16.00 h s Dánskom, ktoré prehralo s domácim Izraelom prekvapujúco hladko 0:3 (-22, -18,

Slovensko - Grécko 3:1 (19, -24, 12, 19)

100 minút, rozhodovali: Medvid (Ukr.), Armeanu (Rum.), 100 divákov

Zostavy:

Slovensko: Zaťko, Bencz, Száraz, Joščák, Štefan Chrtiansky ml., Hriňák, libero Kubš (Ogurčák, Skladaný, Jakubov, Kašper)

Grécko: Terzis, Petreas, Karipidis, Pelekoudas, Kokkinakis, Rizopoulos, libero: Ach. Papadimitriou (Belos, Stivachtis, Takouridis, Sarikeisoglou)

Slováci začali na nahrávke so Zaťkom, do základnej zostavy sa po zranení vrátil Száraz. Ogurčák zostal na lavičke. Hneď v úvode si vypracovali brejk, ale rýchlo oň prišli. Potom zablokoval súpera Joščák, Kokkinakis dal aut a Slováci viedli 6:3. Na prvom technickom timeoute bolo 8:4 pre Slovensko.

Gréci znížili na rozdiel 8:7, ale Hriňák z doskoku dostal svoj tím opäť do trojbodového náskoku (10:7). Po ese Pelekoudasa sa Gréci prvý a aj poslednýkrát v tomto sete dostali do vedenia (12:11).

Slováci však opäť zapli, po bloku Zaťka vyhrávali 15:13 a na druhom technickom timeoute 16:13. Gréci opäť znížili na rozdiel jediného bodu, ale Slováci pritlačili na servise a po peknom bloku Száraza viedli 20:17. Potom sa v útoku a na bloku presadil Chrtiansky, následne ho napodobnil aj Bencz a v koncovke bolo pri servise Száraza už 23:18.

Prvý set ukončil nahrávač Zaťko, keď Gréci nespracovali tvrdý servis Bencza a Slováci vyhrali 25:19. V prvom sete boli jasne lepší v útoku (48 percent, Gréci 26) a rozdiel bol aj v obrane, veď v úvodnom dejstve zaznamenali zverenci trénera Štefana Chrtrianskeho st. až 9 úspešných blokov.

Slováci vstúpili lepšie aj do druhého setu a po dvoch chybách Grékov viedli 4:1. Slováci dovolili súperovi spamätať sa a ten sa dostal do vedenia 14:13. Na ihrisko prišli postupne Ogurčák, Skladaný a Jakubov. V dramatickej koncovke Gréci viedli 23:21, ale prvý setbal mali Slováci za stavu 24:23.

Gréci však nakoniec vyhrali set 26:24, keď dal najskôr Hriňák aut a potom ho súper zablokoval, vyrovnali na 1:1 a začínalo sa od začiatku.

Do tretieho setu vstúpili Slováci perfektne a po troch esách Bencza v rade a neúspešnom útoku Grékov viedli už 8:1. V týchto fázach boli jasne lepším tímom, výborne podávali aj bránili a po bloku Zaťka bolo už 12:4. Situáciu mali v rukách počas celého setu a ich náskok neustále narastal. Set ukončil esom nahrávač Zaťko a Slováci ho vyhrali hladko 25:12.

Slováci pokračovali v dominancii aj vo štvrtom dejstve a pri servise Chrtianskeho sa dostali do vedenia 7:3. Boli lepší v každej činnosti a smerovali za dôležitými bodmi.

V polovici setu viedli už o päť bodov, ale potom Gréci po dobrom bloku znížili na 13:11. Chybu z predchádzajúcej výmeny však nekompromisne napravil dobre hrajúci univerzál Bencz a bolo 14:11.

Slováci si nechceli pokaziť dobre rozbehnutý zápas a po útoku Bencza a bloku Száraza viedli už 20:16. Zápas po výbornom servise Chrtianskeho ukončil Ogurčák, Slováci vyhrali štvrtý set 25:19 a celý zápas zaslúžene 3:1.

Tréner hodnotí:

Štefan Chrtiansky (tréner SR): "Boli sme dnes jednoznačne lepším tímom. Už na turnaji v Španielsku sa potvrdilo, že keď sme pritlačili Grékov servisom, tak sme dominovali fyzicky aj technicky. Škoda druhého setu, ktorý sme mali tiež v rukách, ale nezložili sme ľahké lopty. Mali sme slabšiu chvíľu, ale reakcie v treťom a štvrtom sete ukázala silu nášho tímu a zaslúžene sme vyhrali."