AKTUALIZOVANÉ 20.30

Dáni prekvapili Holandsko, vyhrali 1:0

ME 2012 vo futbale: Krohn-Dehli zariadil gólom z 24. minúty tri body pre tím trénera Mortena Olsena.

Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

info
EURO 2012
Sobota 9.6.

18.00: Holandsko - Dánsko 0:1
20.45: Nemecko - Portugalsko 1:0

BRATISLAVA. Oranjes si vstup do európskeho šampionátu rozhodne predstavovali inak. Proti obetavej dánskej defenzíve sa aj napriek niektorým sľubným šanciam gólovo presadiť nedokázali a tak tu máme prvé prekvapenie.

Pre trénera van Marwijka to bola len šiesta prehra za ostatné štyri roky, čo vicemajstrov sveta vedie, aktuálne tak pred jedným z ašpirantov na celkové prvenstvo stojí nutnosť začať víťaziť.

Holandsko sa najbližšie na turnaji predstaví v stredu 13. júna, keď o 20.45 h vyzve v šlágri skupinovej fázy Nemecko, Dáni hrajú v ten istý deň o 18 h s Portugalskom.

B-skupina má dnes na programe ešte jeden zápas, od 20.45 sa proti sebe postavia Nemecko a Portugalsko.

Holandsko - Dánsko 0:1 (0:1)

Gól: 24. Krohn-Dehli. Rozhodcovia: Skomina - Arhar, Žunič (všetci Slov.), ŽK: van Bommel - S. Poulsen, Kvist, 35.000 divákov.

Holandsko: Stekelenburg - van der Wiel (84. Kuyt), Heitinga, Vlaar, Willems - N. de Jong (71. van der Vaart), van Bommel - Robben, Sneijder, Afellay (71. Huntelaar) - van Persie

Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen - Kvist, Zimling - Rommedahl (84. Mikkelsen), Eriksen (74. Schöne), Krohn-Dehli - Bendtner

Aktéri hodnotia:

Morten Olsen, tréner Dánska: "Poznáme holandský štýl, vedia byť veľmi dominantní. Ak sa ich zľaknete, nemáte šancu, hrajú veľmi dobrý futbal. Myslím si, že dnes sme proti nim zvolili ten správny štýl."

Mark van Bommel, kapitán Holandska: "Bola to jediná nebezpečná šanca Dánska. Piati z nás mali obrovské možnosti, trafili sme tyčku, mali sme toľko dobrých príležitostí. Neviem, čo mám na to povedať. Tieto tri body boli veľmi dôležité."

ONLINE PRENOS

90.+1 min - Roh Holanďanov. Heitinga hlavo vedľa.

89. min - Huntelaar v pokutovom území, po jeho aktivite si Oranjes pýtajú ruku, resp. penaltu, Skomina je iného názoru. Jacobsen však rukou zahral.

89. min - Dáni umne držia loptu na svojich kopačkách.

85. min - Posledné striedanie van Marwijka, do hry posiela Kuyta, sťahuje van der Wiela.

84. min - Mikkelsen nahradil v tíme trénera Olsena Rommedahla.

81. min - Rovnaký trest aj pre Kvista.

80. min - Žltá karta pre Simona Poulsena za zdržovanie.

80. min - Ďalší pokus Robbena opäť míňa bránu.

75. min - Ďalší pekný pas Sneijdera na Huntelaara, toho však vychytal Andersen, ešte dorážka van Persieho, rozhdca Skomina píska faul.

74. min - Schöne nhradil Eriksena.

71. min - Dvojité striedanie Holandska, de Jong a Affelay dole, na trávnik Huntelaar a Van der Vaart.

70. min - Krohn-Dehli nebezpečne pohrozil spoza 16-ky, Stekelenburg vyrazil na roh.

67. min - Prvý potrestaným hráčom je van Bommel, po faule na Jacobsena videl žltú kartu.

63. min - Sneijderov parádny center do pokutového územia našiel hlavu Robbena, ten nevyrovnal.

Foto - SITA/AP

62. min - Ďalšia možnosť van Marwijkovho v podobe priameho kopu zastavil ofsajd.

59. min - Priamy kop Sneijdera z 22 m zblokoval múr.

54. min - Pekná individuálna akcia Poulsena, ktorý z ľavej strany vnikol do pokutového územia Holandska, napokon roh Dánov.

52. min - Afellay zatiahol loptu na 16-ku a tesne minul.

51. min - Tlak Holandska, Andersen vyrazil van Bommelovu strelu na roh.

50. min - ďalšia možnosť pre van Persieho, v páde spoza 16-ky síce zakončil, ale Andersenkryje.

49. min - Sneijder ponúkol van Persiemu šancu, ten sa pošmykol a je po nej.

48. min - Po Robbenovom zakončení roh Oranjes.

46. min - začal sa II. polčas.

45. min - Po rohu Dánov sa snažil druhý gól pridať Bendtner. Oranjes si poradili.

43. mn - Holandsko bolo blízko k vyrovnaniu. Dlhý pas na van Persieho zastavil Agger, Robben ešte vyzval útočníka Arsenalu v čistej šanci k vyrovnaniu, najlepšiemu strelcovi Premier League 2011/12 však pri spracovávaní lopta trochu ušla a Andersen predviedol spoľahlivý zákrok.

40. min - Rýchla akcia Dánska po pravej strany, center Jacobsena do 16-ky našiel Zimlinga, ten volejom loptu dobre netrafil, reps. ju zobral z nohy lepšie postaveného Krohna-Dehliho.

39. min - Affelay sa dostal pred 16-ku súpera, jeho strela končí nad brvnom.

36. min - Brankár Andersen tragicky rozohral priamo na nohu Robbena, ten sa uvoľnil a spoza 16-ky nastrelil pravú tyč dánskej brány.

35. min - Dáni držia loptu.

29. min - Affelay po hlavičkovom súboji ošetrovaný.

28. min - Oranjes si pýtali ruku Poulsena v 16-ke, hlavný rozhodca Slovinec Skomina však nechal v hre pokračovať.

24. min - Dáni zaskočili súpera, Poulsen potiahol po ľavej strane, jeho zblokovaný center prevzal Krohn-Dehli, poľahky prešiel cez Heitingu a sám pred Stekelenburgom pomedzi jeho nohy skóroval - 0:1.

23. min - Zakončenie van Persieho z uhla minulo bránu.

18. min - Veľká príležitosť Oranjes, Robben vnikol po prihrávke van Persieho z pravej strany do 16-ky, namiesto zakončenia volil prihrávku a Jacobsen výborne zasiahol v defenzíve.

Foto STA//AP

16. min - Robben potiahol loptu na 16-ku, jeho strelu kryje Andersen.

13. min - Priamy kop Holandska z 19 m v podaní van Persieho skončil na múre.

11. min - Van Persie našiel na 16-ke nabiehajúceho Sneijdera, jeho hlavička ale nenarobila Andersenovi problémy.

7. min - Van Persie po akcii Sneijdera s Robbenom v dobrej príležitosti. Z 8 m minul bránu.

3. min - Mladík Willems skúšal strelu z 22 m.

1. min - Zápas sa začal.