Šláger medzi Francúzmi a Angličanmi sa skončil remízou 1:1

Francúzi neprehrali ani 22. zápas v rade.

Finále populárneho Audi cupu za skvelých 115 € >>

Anglickí futbalisti prišli na EURO so skromným cieľom - postúpiť zo skupiny.

DONECK. Anglická futbalová reprezentácia remizovala v pondelňajšom zápase D-skupiny majstrovstiev Európy s odvekými rivalmi z Francúzska 1:1.

Zápasy môžete sledovať aj na internete: FRA - ENG, UKR - SWE

O úvodný gól duelu sa postaral po polhodine hry obranca Lescott, ktorý si výborne nabehol na priamy kop Gerrarda.

Šesť minút pred koncom prvého dejstva však spoza šestnástky namieril Nasri a prízemnou strelou k tyčke prekonal Harta.

Druhý polčas už góly nepriniesol a tak si favoriti D-skupiny pripísali do tabuľky po jednom bode.

Francúzsko - Anglicko 1:1 (1:1)

Góly: 39. Nasri - 30. Lescott. Rozhodcovia: Rizzoli - Faverani, Stefani (všetci Tal.), ŽK: Oxlade-Chamberlain, Young (obaja Ang.), 49.000 divákov

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Rami, Mexes, Evra - Cabaye (84. Ben Arfa), Diarra, Malouda (85. Martin) - Nasri, Benzema, Ribery

Anglicko: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker (78. Henderson), Oxlade-Chamberlain (77. Defoe) - Young - Welbeck (90. Walcott)

Zápas nemal v úvode príliš veľké tempo. Oba tímy si dávali pozor na chyby v obrane a vyčkávali na súpera. Ako prví sa mohli tešiť francúzski fanúšikovia, keď v 11. minúte anglickému brankárovi Hartovi prepadla po rohu lopta, ale na čiare ho zastúpil spoluhráč.

Po štvrťhodine prišla stopercentná šanca "Albiónu". Milner dostal prihrávku za obranu súpera, kľučkou obišiel gólmana Llorisa, no z uhla netrafil prázdnu bránku. V 30. minúte sa už Angličania dostali do vedenia.

Na Gerrardov priamy kop si výborne nabehol Lescott a hlavou nekompromisne zakončil. Pre stopéra Manchestru City to bol premiérový gól v národnom drese. Francúzi okamžite zabrali a súpera dostali pod tlak. O päť minút sa takmer rovnaká situácia ako pri prvom góle zopakovala aj pred anglickou bránkou. Hart si však s prudkou hlavičku Diarru poradil a druhý pokus francúzskeho stredopoliara mieril vedľa ľavej žrde.

Tlak "Les Bleus" narastal a v 39. minúte priniesol aj ovocie. Po šikovnej práci Riberyho namieril spoza šestnástky Nasri a prízemnou strelou k ľavej tyčke prekonal Harta - 1:1. Francúzi vládli na ihrisku a do prestávky si vytvorili ešte niekoľko dobrých príležitostí.

Po polčase ale opäť pokračoval taktický boj v strede poľa. Na oboch stranách dominovali pozorné obrany, ktoré dokázali eliminovať šance už v zárodkoch. V 65. minúte sa pokúsil zmeniť stav Benzema, ktorý vypálil z 25 metrov, ale Hart si s jeho tvrdou strelou poradil. Na dlhé minúty to však bolo všetko a na ihrisku pokračoval neatraktívny duel bez nápaditých akcií.

Štvrťhodinu pred koncom prišla ďalšia pološanca Francúzov, keď sa Ribery snažil prekvapiť Harta z veľkého uhla, ale skóre sa nemenilo. Zverenci Laurenta Blanca sa pokúsili o záverečný tlak, niekoľko minút obliehali anglickú šestnástku, no bez úspechu.

Pozápasové hodnotenia:

Laurent Blanc, tréner Francúzska: "Bolo paradoxné, že sme museli inkasovať gól, aby sme začali hrať a skórovali. No bohužiaľ sme už nedokázali pridať druhý zásah. S remízou dokážeme žiť. Deľba bodov je pre oba tímy v poriadku."

Roy Hodgson, tréner Anglicka: "Samozrejme, Francúzi patria medzi favoritov našej skupiny a bol to asi najťažší zápas. Nikto z hráčov ma nesklamal."

Steven Gerrard, kapitán Anglicka: "Z víťazstva by sme boli nadšení, ale aj remíza je v poriadku. Sme spokojní s naším úvodným vystúpením. Teraz na to musíme nadviazať víťazstvom nad Švédskom."

Alou Diarra (stredopoliar Francúzska): "Vzhľadom na to, aké číslo sme mali pri percentuálnom vyjadrení držaní lopty, môžeme ľutovať, že sa zápas skončil remízou. Priznávam, sme trochu sklamaní, dnes sme mali šancu vyhrať."

ONLINE PRENOS

Góly: 39. Nasri - 30. Lescott

XXX Zápas sa skončil.

93. Hráči už len dohrávajú, nejavia žiadny záujem o útočenie.

89. min. Pekná prihrávka Milnera pred francúzsku bránu, ale Mexés zasiahol. Welbecka strieda v závere Walcott.

85. min. Benzema vystrelil na anglickú bránu, ale Gerrard hlavičkoval na roh pre Francúzsko.

84. min. Francúzi striedajú, dolu idú Cabaye a Malouda, naskočili Ben Arfa a Martan.

80. min. Ashley Young zaz ľavej strany

79. min. Johnson mal zasiahnuť Ribéryho do tváre, Diarra hlavičkoval, ale Angličania odkopli loptu, ďalší roh pre Francúzsko. Cabaye dobre vystrelil, ale zblokovaná lopta skončila mimo Hartovej brány.

77. min. Angličania hneď dvakrát striedajú, Oxlada-Chamberlaina vymenil Jermain Defoe. Scotta Parkera strieda Hendersona.

75. min. Oxlade-Chamberlain sa prepracoval až do francúzskej šestnástky, ale váhal so strelou a obrancovia mu už berú loptu. Na druhej strane v šanci Ribéry, ale minul bránu.

70. min. Young videl žltú kartu po faule na Benzemu.

67. min. Malouda vystrelil na anglickú bránu, ale priamo na Harta.

58. min. Johnson potiahol loptu po pravej strane, zastavil ho Ribéry, ale čisto, francúzsky brankár odkopáva od brány.

55. min. Výborná prihrávka pred bránu, ale Gerrard vykopol na roh, z neho však Francúzi nič nevyťažili.

53. min. Angličania sa tlačia k francúzskej šestnástke, ale nič efektívne zatiaľ nevymysleli.

49. min. Francúzi začali druhý polčas aktívne, ale Angličania sa v obrane držia. Milner na druhej strane nastrelil Mexésa a zabezpečil Angličanom roh, lopta skončila len u brankára Llorisa.

XXX Začal sa druhý polčas.

XXX Prvý polčas sa skončil.

45. min. Francúzi hneď s dvoma rohmi, Benzemovu strelu zastavil Hart. Ďalšia strela Debuchyho, zblokovanú loptu si berie brankár Hart.

42. min. Ribéry zrýchlil popri Gerrardovi, ale jeho prihrávka bola zblokovaná na roh. Francúzi tlačia, ale anglickí futbalisti ich nepúšťajú na dostrel.

39. min. Samir Nasri strieľa prvý gól svojho tímu spoza šestnástky a vyrovnáva na 1:1.

34. Oxlade-Chamberlain dostáva žltú kartu za zákrok na Debuchyho a Francúzi zahrávajú štandardnú situáciu. Diarra hlavičkoval presne do brány, tam bol ale Hart a ani druhá hlavička Diarru neskončila v bráne.

30. min. Gerrard dáva zo štandardky center na Lescotta a ten hlavičkou skóruje.

27. min. Angličania s ďalšou ofsajdovou prihrávkou na Welbecka. Ten s ďalším výpadom, ale Mexés ho stihol zastaviť na hranici šestnástky. Debuchyho strela na druhej strane končí u Harta.

22. min. Welbeck zostal ležať na trávniku po tom, ako mu Rami skočil na členok.

19. min. Angličania s ďalšou príležitosťou, ale znovu len ofsajd.

15. min. Milner dostal výbornú prihrávku, obišiel brankára, ale trafil len do bočnej siete. Cabaye na druhej strane vystrelil na Harta, ale ten loptu vytlačil.

13. min. Ribéry udržal loptu v anglickej šestnástke, Francúzi si posúvajú loptu, ale váhali so strelou a Angličania sa oslobodili.

10. min. Ribéry sa prihnal s loptou po ľavej strane, ale vybojoval len roh. Glen Johnson odkopol až k francúzskemu brankárovi.

7. min. Francúzi sa pretláčajú k anglickej šestnástke, ale anglickí futbalisti sa v obrane zatiaľ držia. Center na Benzemu, ale lopta končí u brankára Harta.

5. min. Dobrá prihrávka od Nasriho na Benzemu, ale Terry im loptu vzal. Z rohového kopu už Francúzi nič veľké nevyťažili.

2. min. Angličania začali útokom, ale dostali sa do ofsajdu, loptu preberajú Francúzi.

XXX Futbalisti nastúpili na trávnik a vypočuli si hymny oboch krajín. Zápas sa môže začať.