Nemci porazili Holanďanov 2:1

Nemeckí futbalisti vyhrali aj v druhom zápase skupiny B, keď zdolali Holanďanov 2:1.

Zápasy môžete sledovať aj na internete: Dan - Port, Hol - Nem

Nemci sa nabudili v prvom zápase Eura, v ktorom zdolali tesne Portugalčanov. Sebavedomie si preniesli aj do zápasu s Holandskom. V stretnutí dvoch veľkých favoritov šampionátu boli Nemci poväčšinu času lepší.

V prvom polčase dvakrát prekonali súperovu obranu, keď Schweinsteiger dvakrát výborne prihral kanonierovi Gomezov, ktorý strelil druhý a tretí gól na turnaji. Holanďania sa najmä v druhom polčase snažili, ale kompaktnú nemeckú obranu prekonali len raz zásluhou van Persieho.

Nemeckí futbalisti tak majú po dvoch zápasoch plný počet bodov, naopak vicemajstri sveta z Holandska prehrali obe stretnutia v skupine a v poslednom kole skupiny budú dúfať v to, že Nemci zdolajú Dánsko a oni sami prekonajú Portugalsko.

Tímy z B-skupiny budú tretíkrát v akcii v nedeľu 17. júna. V jednotnom čase o 20.45.

Po zápase:

Bastian Schweinsteiger, stredopoliar Nemecka: "Sme šťastní, že sme zvíťazili. Nebolo to jednoduché, museli sme ísť nadoraz. Každé víťazstvo dodáva mužstvu sebavedomie a my chceme dosiahnuť ďalšie proti Dánom."

Mario Gomez, útočník Nemecka: "Po kontaktnom góle Holandska sa nám chvíľu ťažko dýchalo, ale v závere sme si víťazstvo udržali. Mali sme v bráne spoľahlivého Manuela Neuera, takže som sa neobával, že by sme stratili dvojgólový náskok, hoci súper hrýzol. Získali sme šesť bodov proti dvom špičkovým tímom, viac sme si nemohli želať."

Bert van Marwijk (tréner Holandska): "Nebolo to z našej strany najlepšie. Chceli sme bodovať, ale, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Prišli nás podporiť tisícky našich fanúšikov, za čo sme im vďační. Musíme v nasledujúcom zápase zdolať Portugalsko o dva góly, čo určite nebude jednoduché, ale určite je to v našich silách. Nemci potvrdili, že majú veľmi kvalitný tím s množstvom prvotriednych hráčov. Sú schopní skórovať kedykoľvek, z čohokoľvek. Dnes sme ich dostatočne neubránili. Nepodcenili sme Gómeza, to sa v žiadnom prípade nestalo."

Mark van Bommel, stredopoliar Holandska: "Určite sme si náš výkon predstavovali inak, ale ešte nie sme z turnaja vonku. Začali sme dobre a mali sme nejaké šance, no po dvoch góloch súpera sme stratili rytmus. Musíme vyhrať nad Portugalskom a čakať, že nám Nemci pomôžu a zdolajú Dánsko."

Holandsko - Nemecko 1:2 (0:2)

Góly: 24. a 38. Gomez - 73. van Persie

Holandsko: Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - N. de Jong, van Bommel (46. Van der Vaart) - Robben (83. Kuyt), Sneijder, Afellay (46. Huntelaar) - van Persie

Nemecko: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Müller (90.+2 Bender), Özil (81. Kroos), Podolski - Gomez (72. Klose)

ONLINE PRENOS:

92. min - Nemci striedajú, dole šiel Müller a hore Bender.

90. min - Wilems dostal žltú kartu po faule na Badstubera.

90. min - Klose mohol dať gól po veľkej chybe brankára Stekelenburga.

87. min - Zbytočnú žltú kartu dostal Boateng, proti Dánom si nezahrá.

83. min - Holanďania poslednýkrát striedajú, dole išiel Robben, ktorý urazene odišiel na druhú stranu ako je striedačka. Hore šiel Kuyt.

81. min - De Jong dostal žltú kartu. Nemci striedali, Ozila vymenil Kroos z Bayernu.

79. min - Holanďania sa dostávajú do tlaku, ale Nemci sa dobre zatiahli do obrany.

76. min - Ozil si pekne potiahol v šestnástke, ale holandskí obrancovia mu si vypätím síl zobrali loptu.

72. min - van Persiemu sa konečne podarilo streliť Neuerovi gól. Lopta mu pri strele sadla, keď ju trafil pomedzi nohy nemeckému obrancovi.

71. min - Snejder dostal prihrávku a silnovystrelil, ale do takmer gólu sa postavil Boateng a odrazil loptu - aj za cenu vyrazeného dychu. Gomeza strieda Klose.

70. min - Tiesnený Gomez mieri vedľa Stekelenburgovej brány.

66. min - Robben mal šancu, ale nedosiahol na loptu. Jeho krvavá hlava na obrazovke zaujala aj kameramana. Tržná rana po ošetrení stále krváca.

64. min - roh kope Özil, Holanďania sa ubránili a pokúsili sa o rýchly protiútok.

62. min - Snejder mieri tesne vedľa.

59. min - Holanďania sa dostali na nemeckú polovicu, ale Nemci dokonale bránia a nič im nedovolia.

58. min - Robben nahral van Persiemu, ktorý testoval Neuera a jeho pozornosť.

55. min - Robben sa osamelo dostal na nemeckú polovicu, ale ide skôr o ojedinelý pokus holandských futbalistov.

52. min - Hummels takmer strelil ďalší nemecký gól. Holandská obrana zlyháva a je viac než deravá.

46. min - začal sa druhý polčas, v ktorom si nezahrajú van Bommel a Affelay. Nahradili ich Klaas Jan Huntelaar a Rafael van der Vaart.

46. min - opäť priamy kop Schweinsteigera, tečovaný pokus z posledných síl vytlačil Stekelenburg na roh. Prvý polčas sa skončil víťazne pre Nemecko.

41. min - roh pre Holandsko a Nemci idú do rýchleho protiútoku. Boateng strieľa mimo brány.

38. min - Gomez strelou pod brvno zabezpečil Nemecku už druhý gól. Je to už Gomezov tretí gól na šampionáte.

37. min - priamy kop pre Nemecko zahrával Özil a Badstuber triafa hlavou len holandského brankára.

36. min - Holanďania sa konečne na chvíľu dostali pre nemeckú bránku.

32. min - Müller sa pred holandskou bránkou rozhodol pre Gomeza na úkor Podolskeho, ale útok mu nevyšiel.

29. min - Gomez sa opäť snažil o prienik, ale rozhodca odpískal ofsajd.

24. min - Zabudnutý Gomez strelil Holanďanom gól .

21. min - Robbenovi ošetrujú tržnú ranu mimo ihriska. Badstuber, ktorý je jeho spoluhráč z Bayernu Mníchov, ho zranil.

16. min - zásluhou van Persieho Holanďania zahrávajú rohový kop.

13. min - Özil filmoval v holandskej šestnástke.

11. min - van Persie sa rozbehol a vystrelil na Neuerovu bránku a trafil žrď.

9. min - Özil zo šestnástky ohrozil holandského brankára.

7. min - Holanďania prvýkrát ohrozili nemeckú bránku.

5. min - Obe mužstvá zatiaľ hrajú opatrne, veľmi pomaly sa presúvajú po ihrisku, ale navzájom si brankárov neohrozili.

1. min - Zápas sa začal